Ferrari SP48 Unica: F8 baasil ehitatud ainulaadne superauto

Itaalia superautotootja jätkab erilisematele ja rikastele klientidele ekslusiivse disainiga autode pakkumist. Uusim sellistest on SP48 Unica nimeline V-8 keskmootoriga superauto.

Ferraril on viimase mõne aasta jooksul ilmunud päris mitu keskmootoriga superautot: V-8 mootoriga F8 Tributo, V-8 hübriidajamiga SF90 ja hiljutisem V-6 hübriidmootoriga 296 GTB. Antud ainulaadse auto puhul on baasiks võetud just F8 Tributo ja muudetud see välimuselt palju erilisemaks.

Väga suur osa auto kerest on muudetud. Näiteks uus esiots, koos uue disainiga esituledega, kuid kõige enam torkab silma traditsioonilise klaasist mootorikateta taguosa. Samuti on ka tagatuled täiesti uue disainiga.

Jõuallikaks on sama kahe turboga V-8, mida leiab F8 Tributost ja see toodab identsed 720 hj. Samuti pole ühtegi tehnilist muutust veermikus, seega on SP48 Unica puhtalt uue disainiga. Auto nimi SP48 tähistab 48ndat ainulaadse disainiga ekslusiivset autot, mille Ferrari oma klientidele tootnud on.

Muidugi pole ainulaadse superauto hind avalikustatud, kuid arvestades, et F8 Tributo alghind on umbes 250 000 eurot, siis selle ainulaadse kerega masin võib maksta isegi kaks korda rohkem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.