Uudis

Ferrari taaselustas oma uusima V-12 superauto jaoks Daytona nime

Pildid: Ferrari

Ferrari Daytona SP3 on uus ja 2 miljonit eurot maksev keskmootoriga superauto. Nime inspiratsiooniks on 1967. aasta Ferrari kolmikvõit Daytona 24-tunnises kestvussõidus, kus Ferrari saavutas Ferrari kolmikvõidu autodega 330 P3/4, 330 P4 ja 412 P.

Kolm aastat tagasi avaldas Ferrari Monza SP1 ja SP2, mis olid ilma esiklaasita ja katuseta superautod. Nende masinatega koos lõi Ferrari oma Icona brändi, mis keskendub vaid eriti ekslusiivse ja unikaalse disainiga superautodele.

Nüüd on Icona osakonna kolmas auto kohal ja nimeks Dayton SP3. Sarnaselt Monza SP1 ja SP2 mudelitega saab ka Daytona V-12 mootori. Samuti on viimane ka kabriolett, kuid seda targa-stiilis, eemaldatava katusepaneeliga. Omajagu praktilisem kui Monza SP1 ja SP2 mudelid.

Erinevalt kahest varasemast masinast on uusim superauto aga keskmootoriga ja ainulaadse süsinikkiust konstruktsiooniga.

9500 pöördeni rebiv V-12

Daytona SP3 südameks on 6,5-liitrine, vabalthingav V12 mootor, mis on edasiarendus 812 Competizione jõuallikast. Pisut uuendatud mootori piiraja on 9500 pöörde juures ning toodab 840 hj ja 697 Nm, 10 hj ja 5 Nm rohkem kui juba täiesti pöörane 812 Competizione.

Muidugi jõuab kogu see võimsus vaid tagaratasteni, seda läbi 7-käigulise topeltsiduriga automaatkasti. Kiirendus seisust sajani on 2,85 sekundit ja 200 km/h saab Daytona SP3 kätte juba 7,4 sekundiga. Tippkiirus ületab 340 km/h.

Daytona SP3 keskmootoriga süsinikkiust konstruktsioon on pikk samm edasi eelkäijate Monza SP1 ja SP2 mudelitest. Kui need olid olemasolevate mudelite ümberehitused, siis Daytona konstruktsioon on eraldi just selle auto jaoks valmistatud.

Inspireerituna võidusõiduautodest, on näiteks uue superauto istmed kinnitatud otse auto struktuuri külge. Juht saab liigutada muidugi roole ja ka pedaale, kuid iste on kindlalt fikseeritud. Rohke süsinikplasti kasutus tagab ka üsna tagasihoidliku kaalu 1485 kg näol.

Kallis ja ekslusiivne nagu üks tõeline Ferrari erimudel

Muidugi on Daytona SP3 üks suurimatest tõmbenumbritest ka selle disain. Ferrari väidab, et inspiratsiooniks on olnud mainitud 1960ndate võidusõiduautod, mis domineerisid Daytona võidusõidul ning ka hilisemad autod 70ndate algusest nagu 512 S ja 712 Can Am.

Interjöör on ferrarilikult juhikeskne. Erinevalt grand touring suunitlusega autodest nagu hiljuti turule tulnud Roma, pole Daytonal ühtegi puutetundlikku ekraani ega sarnaseid segavaid vidinaid. Kogu info on juhile nähtav digitaalsest näidikuteplokist.

Sarnaselt esimese kahe Ferrari Icona brändi mudelitega Monza SP1 ja SP2, on ka Daytona SP3 kindlalt piiratud tootmisega. Kokku valmistab Ferrari 599 sõidukit ja erinevalt eelkäijatest, on uus superauto saadaval ka Ameerika Ühendriikides.

Muidugi ei tule selline ekslusiivsus odavalt. Euroopas maksab Ferrari Daytona SP3 2 miljonit eurot. Esimesed superautod valmivad enne järgmise aasta lõppu ja kogu tootmistsükkel kestab umbes kaks aastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.