Uudis

Filmiajaloo kuulsaim Mustang leiti 40 aastat hiljem üles

1968. aasta Ford Mustang GT Fastback osales filmiajaloo ühes parimas, 10 minutit kestnud tagaajamisstseenis mööda San Francisco tänavaid.

Filmimisel kasutati kahte autot. Üks oli peategelast mänginud Steve McQueeni põhiauto kogu filmi jooksul ja teist kasutati hüpete ja raskemate stseenide puhul. Mõlemad olid aastaid kadunud.

McQueen ise soovis seda autot ära osta

Kui hüpeteks kasutatud auto leiti eelmisel aastal Mehhikos asuvast romulast, siis originaalauto tuli välja alles hiljuti, kirjutab Classic and Sports Car.

Auto vahetas 60ndatel ja 70ndatel paar korda omanikku, kuniks jõudis Robert Kiernani kätte. Teadaolevalt soovis 70ndate lõpul ka Steve McQueen ise seda ära osta, kuid Kiernan ei olnud nõus.

1980ndal aastal jäi see tehniliste probleemide tõttu seisma ning seda lausa 38 aastaks.

2014. aastal, peale isa surma, pärandus auto Sean Kiernanile, kelle sõnul ei olnud auto saladuses hoidmine eesmärk iseenesest vaid nii lihtsalt läks.

Filmi “Bullitt” 50nda aastapäeva puhuks otsustas Sean auto korda tega ning võttis ühendust ka Fordiga. Viimane oli loomulikult vägagi rõõmus, et sai võimaluse näidata Detroiti autonäitusel originaali kõrvuti 2019. aasta Bullittile pühendatud Mustangi eriseeriaga.

Vaata lõiku tagaajamisest ning allpool on ka video, mis näitab omanikku ja Bullitti autot tänasel päeval.

Märksõnad: , , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.