Uudis

Ford GT MkII: Maailma kalleim uus Ford, millega sa tänaval sõita ei saa

Ford GT superautost avaldati Goodwoodi Festival of Speed üritusel ekstreemsem, ainult ringrajale mõeldud GT MkII.

Kui superautost on ehitatud ka võidusõidu variant, on kõige lihtsam võtta hunnik juppe ringrajamasinalt ja lisada need sõiduautole. Enam-vähem seda tegi ka Ford oma GT MkII superautoga.

Võimsus on tõusnud 700-hobujõuni (53 hj rohkem kui tavalisel GT-l) kasutades sama 3,5-liitrist EcoBoost V6 jõuallikat. Suurema võimsuse pärast on vaja ka rohkem jahutust, mistõttu on lisatud uus õhuvõtuava katusele.

Veermikul on uuendatud vedrustust, mis enam ei suuda auto kõrgust muuta. Seevastu on GT MkII koguaeg sama madal, kui tavaline Ford GT ringraja režiimis.

Kadunud on liikuv tagatiib, mis on asendatud suurema, kunagise Daytona Prototype võidusõiduautost pärit tiivaga. Tänu suurele tagatiivale peab tasakaalustama ka esiotsa, kuhu on lisatud erinevaid detaile, et lisada surujõudu.

Kokku genereerib aerodünaamika 400-protsenti rohkem surujõudu võrreldes standard Ford GT-ga. See on ühtlasi ka rohkem, kui Fordi enda võidusõiduauto.

Muidugi on ka interjöör palju muudetud. Lisatud on FIA turvareeglitele vastavad istmed ning minimaalselt mürasummutust ja muud ebavajalikku.

Kõik see tähendab, et Fordi uus GT MkII pole tänavalegaalne ja sellega saab sõita vaid ringradadel. Uut superautot hakkab ehitama Multimatic, kes samuti vastutab Fordi enda Le Mans’il osalevate võidusõiduautode eest.

Ekstreemne Ford GT MkII superauto hind algab 1 070 000 eurost ja seda enne kohalikke makse. See teeb antud auto siiani kõige kallima uue Fordi, mida kunagi müüdud. Kokku toodetakse vaid 45 sõidukit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.