Uudis

Ford kinnitas uudiseid järgmise Focus RSi kohta

Ford Focus RS Foto: Karl-Erik Idasaar

Juba mitu kuud on ringlenud kõlakad, et neljanda põlvkonna Focus RSi arendustööd on keerukamad, kui algselt plaanitud, millega kaasnesid ka jutud potentsiaalsest projekti tühistamisest. Nüüd on asi kindel.

Eile vahendas Evo, et Ford on kinnitanud järgmise Focus RSi tühistamise. See tähendab, et seda kõige sportlikumat luukpära, mis püsib kannul ka palju kallimatel masinatel me ei näegi.

Manuaalkast on üks põhjus

Peamiseks põhjuseks Focus RSi arendustööde peatamisel on kõrge maksumus, millele ei leidnud Fordi juhid õigustust, kuna tegemist on siiski sõidukiga, millel on üsna tagasihoidlikud müüginumbrid.

Et hoida madalat CO2 heitmetetaset ja saavutada Euroopa Liidu peatselt jõustuv kohustuslik 95g/km keskmine saastenäit terve mudelivaliku jaoks, peaks uus Focus RS tulema hübriidajamiga. Kuna Ford tahtis kindlasti hoida ka manuaalkasti, oleks uus lahendus liialt kulukaks läinud.

Räägiti 400 hobujõust

Juttude kohaselt oleks pidanud neljanda põlvkonna RS tulema sama 4-silindrilise, 2,3-liitrise mootoriga nagu eelmine. Sisepõlemismootor oleks panustanud vähemalt 350-hobujõuga ning hübriidajami elektriline osa oleks jõudnud tagaratastesse ja tõstnud koguvõimsuse vähemalt 400 hj piirini.

Kuigi Ford arendab hübriidajameid oma tavalisematesse autodesse, oleks erilahendus Focus RSile siiski nõudnud liialt palju lisaressursse.

Kuigi Focus RSi kadumine on kiirete luukpärade maailmas üsna suur kaotus, jätkab Ford Performance oma tööd Focus ST ja Fiesta ST kallal. Lisaks veel teistele Fordidel nagu Mustang ja ka Ranger ja F-150 Raptor mudelitel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.