Uudis

Fordi tehases hakkavad töölised kandma robotveste

Kahes Ameerikas asuvas Fordi tehases on eriline robotvest läbinud katseperioodi ning praeguseks on see võetud kasutusele kõikides Põhja-Ameerika Fordi tehastes, lisaks ka Aasias, Euroopas ja Lõuna-Ameerikas. Kokku 15 tehast seitsmes eri riigis.

Kõige märkimisväärsem asi selle uudise juures ongi, et vest on päriselt olemas ja kasutuses, mitte tegu pole plaaniga järgmise 20 aasta jooksul midagi sellist tegema hakata.

Arbuus peakohale 4600 korda

Probleem mida lahendatakse on igapäevaste korduvate liigutuste tegemine, sageli sellises asendis, kus käed asuvad peast kõrgemal ning samal ajal tuleb ka midagi käes hoida. See on kohati võrdne arbuusi tõstmisega peakohale 4600 korda päevas.

EksoVest pakub kaitset nendest liigutustest tulenevate vigastuste ja väsimuse vastu. Vest sobib 1,58-1,95 meetri pikkustele töötajatele ja lisab mõlemale käele 2,2-6,8 kg tõstejõudu

EksoVesti tootja, Ekso Bionics juht Jack Peurach ütles, et nende eesmärgiks on tõsta inimvõimete piiri, kasutades selleks tehnoloogiat ja robootikat ning pannes selle inimesega koostöös suuri asju tegema.

Märksõnad: , , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.