Uudis

Fotod: selline näeb välja kõige viimane Lamborghini Aventador

Fotod: Lamborghini.

Lamborghini Aventador on tootmises olnud enam kui kümme aastat, tehasest on nüüdsest väljunud kokku üle 10 000 auto. Legendaarse staatuse saavutanud superauto elukaar hakkab aga lõppema ning koos sellega saavad otsa ka Lamborghini kuulsad vabalthingavad V-12 mootorid.

Muidugi, õigem oleks sõnastada, et “otsa saavad” iseseisvalt tegutsevad V-12 mootorid. Aventadori peatselt esitletav järglane saab samuti omale V-12 jõuallika, aga seda hakkab abistama hübriidajam.

Mudeli luigelauluks on äsja esitletud erimudel Aventador LP780-4 Ultimae, mille 6,5-liitrine vabalthingav V-12 toodab 780 hj ning 720 Nm. Tegu on sisuliselt erimudeliga SVJ, mille välimust on muudetud pisut “tsiviliseeritumaks”.

Aventadori hobujõude saavad mekkida kõik neli ratast ning seda läbi seitsmekäigulise automaatkasti, mis suudab käike vahetada 50 millisekundiga. Nullist sajani sööstab Ultimae 2,8 sekundiga ning tippkiiruseks on 355 km/h. 1550 kilogrammi kaaluvat autot pakutakse nii kupeena kui ka lahtisena, viimane on muidugi 50 kilogrammi jagu raskem.

Loomulikult tulevad kaasa magneetiline pushrod-tüüpi vedrustus, nelikroolimine ning süsinikkeraamilised pidurid. Sõitjateruum on samuti tavapärasest kenama viimistlusega. Aventador Ultimae teeb oma debüüdi Goodwoodi kiirusefestivalil. Lamborghini kavatatseb mudelit kokku toota 600 ühikut, millest 350 on kupeed ning 250 kabrioletid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.