Uudis

Fotod: Selline näeb välja Tallinnas peagi sõitma hakkav isejuhtiv buss

Täna näidati Tallinnas Kumus uut isejuhtivat bussi, mis hakkab alates augustist sõitma õitma ümber Kardioru pargi, marsruudil A.Weizenbergi – Mäekalda – Lydia Koidula – J.Poska.

Tallinna Transpordiamet koos TalTechiga panevad isejuhtiva bussi sõitma kuueks kuuks, mis tähendab, et esimest korda hakkab eestis isejuhtiv buss regulaarselt sõitma ka talvel.

Isejuhtiva bussi marsruudist lähtuvalt muudetakse ka liikluskorraldust eelpool mainitud lõigul. Osad tänavad, näiteks Mäekalda ja Koidula, muutuvad ühesuunaliseks, täpsemat infot saad vaadata siit.

Sohjoa Baltic uurib, tutvustab ja pilotiseerib isejuhtivaid elektrilisi minibusse kui osa ühistranspordist, eelkõige niiöelda esimese või viimase miili ühenduse võtmes. Projekt loob teadmust ja kompetentsi selleks, et organiseerida ühistransporti keskkonnasõbralikult ja nutikalt.

See pakub samuti ka õiguslikke ja organisatoorseid juhiseid, kuidas isejuhtivate sõidukite teenuseid kõige efektiivsemal moel korraldada. Sohjoa Baltic toob väikesed isejuhivad bussid näidismarsruutidele kuues läänemere piirkonna linnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.