Uudis

Fotod: Sellist kahju on teinud autodele kummipostid Aasperes ainuüksi detsembris

Sellist kahju tegid kummipostid autole, mis oli 31. detsembril kell 5 õhtul teel vana aasta lõppu tähistama.Fotod: Erakogu/Martin Mets

Tallinn-Narva maantee 81. kilomeetril asub Aaspere pood, mille juures lõppeb Tallinna poolt tulles neljarealine maantee ja sellest saab kuni Haljalani kaherealine tee.

Kaherealise teelõigu algus koos kummipostidega tekitab juhtides aga segadust ning kohalike sõnul on põhjuseks see, et Tallinna poolt tulles enne Aaspere poodi muutub kaherealine tee üherealiseks, seejärel jälle kaherealiseks, millest vasakpoolne on tagasipöörderida. Otse Narva suunas saab aga sõita ainult ühte rada mööda.

31. detsembril sõitis Citroen siit läbi. tegelikult olnuks siit vaja teha hoopis tagasipööre.

Kui tee muutub näiliselt taas kaherealiseks (kehva teehoolduse korral pole reamärgistusi ja teemärke näha), siis alustavad mõned juhid seal lausa möödasõitu.

Tulemused võivad olla sellised. Kohalike sõnul võib autoosade hulk, mis seal kevadel lume alt välja sulab, olla muljetavaldav.

16. detsembril sõitis üks juht siit otse ja tulemus on näha tee peal.

Kohalike inimeste sõnul juhtuvad õnnetused tavaliselt pimedas ja tuisuga, aga oma osa on kindlasti ka sellel, et juhid sõidavad lubatust kiiremini.

Maanteeamet on varem öelnud, et kummipostidest võib ka üle sõita. 2017. aasta oktoobris rääkis maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaator Janno Vilberg, et lõigul hädapeatunud sõidukist on võimalik ümberpõike manöövrit teha, aeglaselt postide vahelt läbi sõites või ka üle posti.

“Nimelt on paigaldatavad postid üle sõidetavad ja peale üle sõitmist tõusevad esialgsesse asendisse tagasi,” sõnas ta.

Kuigi enne tagasipöörderada on olemas ka vastav liiklusmärk vasakus teeservas, siis jääb see osadele juhtidele ilmselt märkamata.

Kõigest päev varem oli kummipostidele otsa sõitnud Mercedes.

15. detsembril jäid kummipostid Mercedesele ette.

Õnnetusi juhtub aga ka teisel suunal. Narva poolt tulles tekib probleem, kui Aaspere ristilt proovib keegi vasakpööret teha, mis võib vastutuleva liikluse tõttu aega võtta.

Tulemused on sellised.

25. detsember: tagumine auto on sõitnud kraavi, esimene auto aga otsaga Aaspere poe ees olevasse parklasse.

Rääkides riigile kuuluvast poeesisest parklast, siis ka see koht nõuab ohvreid. Selle sissesõiduteel on kavalalt teepiirde post, mis jääb pidevalt lumevalli taha peitu ja autod sõidavad sellele otsa.

Talvel on seal autode lõhkumised tavapärased, aga seda juhtub isegi kuival ajal:

Eelmise aasta 17. mail juhtus näiteks nii.

Kirjutasime ka täna, et Aaspere poes ootab omanikke 8 numbrimärki, mis kõik on teele jäänud kummipostidele otsasõidu tõttu.

Kui lumi ära sulab, siis tuleb numbrimärke ilmselt juurde.

Aaspere poe omaniku sõnul on kokkupõrkeid postidega olnud mitte kaheksa või kakskümmend, aga vähemalt viiskümmend.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.