Uudis

Fototõend: kuidas ma vähem kui tunni ajaga suurendasin auto väärtust ja enda ellujäämisvõimalusi

Hiljuti tuli pimedas ette võtta pikem sõit niigi keerulistel Läti teedel. Asja ei teinud paremaks see, et autotuled teel midagi erilist valgustada suutnud ning oli tunne, nagu näitaksid tuled läbi kilekoti. See oli viimane piisk karikasse ning ainus õige valik oli ette võtta tulede korrastamine.

Minu auto, ja väga paljude teiste autode puhul teedel, oli probleem ja selle lahendamine lihtne. Kümmekond aastat raskeid ilmastikuolusid, teetolmu ning kõike muud liiklus leiduvat olid tuled muutunud häguseks ehk tulesid kattev plastik oli kaetud mikrokriimudega, mis lõpuks tekitasidki olukorra, kus lambi loodud valgusvihk enam plastikust läbi tungida ei suutnud ning tulemuseks oli ohtlikult halb nähtavus.

Võit võib olla ka rahaline

Plastiktulede (mis on tänapäeval kõigil autodel) korrastamine on aga väga lihtne. Vaja on vaid spetsiaalset remondikomplekti (umbes 20 eurot) ja aega. Kuna mul kumbagi polnud, otsustasin pöörduda spetsialisti poole, kes ka minu auto üsnagi lahmakad tuled 35 euro eest ja 40 minutiga uueväärseks muutis.

Lisaks sellele, et auto näeb nüüd kordades parem välja, on nähtavus maanteel ilmselgelt ja kordades parem. Kui varem suutsid esilaternad napilt teed valgustada, siis pärast poleerimist võiks tuled kasutusele võtta laeva udulaternana. Kusjuures julgen arvata, et võin nüüd auto hinnasildile julgelt mitusada eurot otsa kirjutada, kui leiaks aega ka auto puhtaks pesta.

Ära lükka seda edasi

Seega kui märkad, et ka sinu auto tuleklaasid on muutunud tuhmiks, siis ära lükka nende korda tegemist edasi. Seda saab üsnagi lihtsalt ka ise teha ning autoremondi hindu arvestades ei ole ka spetsialisti poole pöördumine kuigi kulukas. See väike investeering ja ajakulu võib maanteel päästa su elu.

Tulede poleerimise teenust pakutakse igas suuremas linnas. Löö lihtsalt Google’isse sisse fraas “tulede poleerimine” ja oma linn ning leiad esimeste vastete seast endale sobiva.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.