Uudis

Galerii: BMW tähistab M-osakonna 50. juubelit kahe erimudeliga

50 aastat tagasi 24. mail tõi BMW välja oma esimese BMW M-seeria sportmudeli. Selleks, et tähistada niivõrd tähtsat tähtpäeva, otsustas BMW rahvale pakkuda erimudeleid M3 ja M4-st. Olenemata asukohast, nimetatakse erimudelit ühtlaselt Edition 50 Jahre BMW M-ks.

Tavaliste BMW logode asemel on autodel erilisemad BMW Motorsport logod. Ukselävel on kiri “Edition 50 Jahre BMW M”. Konsoolil asub ka eriline tahvel/märk, kuhu on märgitud mudel ja tootmisnumber. Interjööris on viiteid klassikalistele BMW M värvidele. Väljast vaadates hakkavad esimesena silma mudelile omapärased sepistatud veljed ja süsinikkiust spoiler ees. Iga mudeliga tuleb kaasa ka hulk M Performance detaile ja reisimiseks eripärane kohver.

Euroopa ostjatele pakutakse kupeeversiooni M4, mida toodetakse 700 autot ja valikus on järgmised värvid: Carbon Black(must), Brands Hatch Grey(hall), Imola Red(punane), Macao Blue(sinine) ja San Marino Blue(natukene heledam sinine). Hiina turult leiab ka värvid nagu Fire Orange(oranž) and Stratus Grey(hall), sest mudeli väljalase läheb kokku Hiina tiigriaastaga.

Ka Põhja-Ameerika BMW entusiaste ei ole unustatud. Nende jaoks on erimudeli baasiks neljaukseline BMW M3 (500 tk), mis tuleb viies erinevas toonis. Iga värv on pärit M3-e eelnevatest generatsioonidest:

E30 ajastu – Cinnabar Red(punane)
E36 ajastu – Techno Violet(lilla)
E46 ajastu – Deep Interlagos Blue(tumesinine)
E92 ajastu – Fire Orange III(erkoranž)
F80 ajastu – Limerock Grey(hall)

Techno Violet ja Deep Interlagos Blue toodi tagasi ainult selle mudeli jaoks, mis tähendab, et seda on väga piiratud arv.

BMW M4 Edition 50 Jahre BMW M hakkab Saksamaal maksma alates 94 800 eurost. Valikus on nii manuaal- kui ka automaatkastiga versioonid, samuti on mootorid kahes võimsuses ja valikus on ka nelikvedu.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.