Uudis

Galerii: BMW uus LMDh klassi võidusõiduauto jätkab M-autode 50. juubeli tähistamist

Eelmise aasta lõpupoole kinnitas BMW, et naasevad kestvussõidu prototüüp autode LMDh tippklassi uue ringrajaautoga. Nüüd on uus sõiduk avaldatud ja tuleva aasta plaanid BMW autospordi osakonnal paigas, kuid Le Mans’il ei pruugi autot niipea veel näha.

Uus võidusõiduauto ei kanna just kõige leidlikumat nime: BMW M Hybrid V8 LMDh. Nagu nimi ka viitab on tegu BMW M-osakonna, V-8 hübriidajamiga LMDh klassi autoga.

Täpsemaid andmeid V-8 mootori osas pole avaldatud. Kuna jõuallikas peab olema seeriatootmises oleva mootori baasil, võib eeldada, et kasutatakse modifitseeritud varianti 4,4-liitrisest, kahe turboga V-8’st, mida leiab BMW M5 ja M8 mudelitest.

Samuti pole tehnilisi detaile teada ka veoskeemi kohta. Arvestades Le Mans’i prototüüpide hübriidajastu autode nelikveo rohket kasutust, siis on oodata nelikvedu, kus sisepõlemismootor veab kas kõiki või vaid tagarattaid ja elektriline osa hübriidajamist esirattaid.

Välimuselt on autotootja palju rõhunud just faktile, et see on väga äratuntavalt just BMW. Suur kaheosaline esivõre (või “neerud”), küljepeegli kuju inspireeritud M3/M4 mudelitest ja muidugi ka BMW M värvid, koos 50. juubelit tähistavate embleemidega.

Le Mans’ile (kohe) ei jõua

Antud hetkel on BMW kinnitanud kahe auto osalemist Ameerika Ühendriikide kestvussõidu seerias IMSA, seda juba alates järgmisest hooajast. Koostöös Team RLL’iga, kes on aastaid BMW GT-klassi autosid seal sarjas sõidutanud, on uue LMDh auto debüütsõiduks Daytona 24-tunni sõit jaanuaris.

Paraku tähendab see, et järgmise aasta Le Mans’il ei pruugi BMW’d veel näha. Ainus võimalus järgmise aasta Le Mans’i 24-tunni sõidul osalemiseks oleks osa võtta ka FIA WEC maailmameistrivõistlustest, mida hetkel ei ole BMW kinnitanud.

Muidugi on ka võimalus, et Le Mans polegi BMW sihiks ja püsitakse puhtalt Põhja-Ameerika mandril. Või siis odatakse 2024. aastat, mil möödub 25 aastat viimasest BMW Le Mans’i üldvõidust 1999. aastal, kui esikohale sõitis V-12 mootoriga BMW V12 LMR.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.