Uudis

Galerii: Eestisse jõudis stiilne Ford Mustang Bullitt erimudel ning teada on ka hind

Tahad olla sama cool kui Steve McQueen?Fotod: Paula Johanna Adamson

Frank Bullitt – Steve McQueeni kehastatud ülitüüne tegelane samanimelisest filmist on tuntud, kui ühe parima tagajamisstseeniga hakkama saanud tegelaskuju.

McQueen Ford Mustang GT Fastbackiga ja pahalased Dodge Chargeriga kihutasid tervelt 10 minutit ja sõitsid end selle adrenaliinirohke stseeniga nii filmi- kui autoajalukku.

Tavapäraste logode asemel on kasutusel Bullitti nimi.

Kuigi režissöör oli pannud paika, et filmimise ajal ei ületaks kiirused 120 km/h, siis kohati saavutati kiiruseks lausa 180 km/h.

Mustangi 325-hobujõulise mudeli veermikku, mootorit ja pidureid tuuniti kõvasti paremaks. Dodge Chargeri 375 hobujõuga mootor jäeti standardseadesse, aga järgi aidati natuke veermikku.

Info-Auto salajane kelder

Ford on seda legendaarset filmi oma turunduses osavalt ära kasutanud ning aeg-ajalt lastaks välja filmile pühendatud erimudeleid. Ühte neist esitleti eelmisel aastal ning nüüd on esimesed autod jõudnud Eestisse.

Eriline roheline värv, mis on sarnane filmiautole. Võimalik on autot tellida ka mustana.

Info-Auto keldris, kuhu liiguvad mõned erilisemad autod (vt. galeriid loo all) ning loodetavasti on see algus erilisele kollektsioonile, said esimesed õnnelikud ajakirjanikud Mustang Bullittiga tutvuda ja pilti teha.

Seekordne eriversioon tähistab muuhulgas ka ekraaniteose 50. aastapäeva. Jõuallikaks on edasiarendatud versioon Fordi 5-liitrisest V8 mootorist, võimsusega 460 hj ja 529 Nm pöördemomendiga.

Värvivalikut on kaks, aga käigukaste üks

Mustang Bullittit ehivad klassikaline Dark Highland Green või Shadow Black värvitoon, 19-tollised Torq Thrust-stiilis veljed, punased Brembo pidurisadulad ja Bullitt-disainiga kütusepaagikork.

Valge käigukangi nupp meenutab valget piljardikuuli.

Interjööris püüavad pilku Fordi 12-tolline LCD-näidikupaneel ja Recaro sportistmed. Istmekatteid, keskkonsooli ja näidikupaneeli kaunistavad välisvärvitooniga harmoneeruvad tikandid.

Iga Mustang Bullitt kannab individuaalselt nummerdatud dekoratiivplaati, mis paikneb kaassõitjapoolsel esipaneelil tavapärase Mustangi embleemi asemel.

Proovisõidule Autogeeniuse toimetaja kahjuks talvel ei saa. Loodame, et kevadeks mõni auto veel järgi on.

Auto on saadaval ainult 6-käigulise manuaalkastiga. Kui tavalise 5-liitrise Mustangi manuaalkastiga GT versiooni hind algab 44 700 eurost, siis Bullitti erimudeli eest tuleb välja käia alates 50 600 eurost.

Kohapeal olevate autode hind on 54 810 eurot, mis sisaldab endas tehase alarmi, Recaro istmeid ja Magneride vedrustust.

Bullitteid toodetakse neidpiiratud arv ja seega võib tulevikus nende hind olla isegi kõrgem.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.