Galerii: Esimesele TalTechi hobiautode kogunemisele tuli rohkem osalejaid kui parkla mahutas

Fotod: Paula Johanna Adamson

Tallinna Tehnikaülikoolis toimus 27. septembril esimene hobiautode kokkutulek, kuhu oodati ligi kümmekond osalejat. Tegelikkuses võttis üritus sellised mõõtmed, et autod planeeritud parkimisalale ära ei mahtunud ning paljud huvilised jäid parkimiskohast ilma.

Ürituse korraldajaks oli üle mitme aasta taas hoo sisse saanud Tallinna Tehnikaülikooli Autospordiklubi. Nimi on tänaseks pisut eksitav – klubi sündis esialgselt soovist ehitada valmis rallivõimekas Volkswagen Golf ning sellega võistlustest osa võtta.

Paraku Golf kunagi rajale ei jõudnud ning jõudumööda on tegutsetud ka muudel autodega seonduvatel suundadel.

TalTechi Autospordiklubi ühendab Tallinna Tehnikaülikooli hobiautode entusiaste ning liikmed on pidanud oma remonditöökoda, tegelenud autode tehnilise seiskorra kontrollimisega ning korraldanud jäärajavõistlusi.

“Ülikoolile kohaselt propageerime oma tegemistes teadmisi ja tudengipärasust. Meie missiooniks on levitada ja väärtustada tudengite seas hobiautode kultuuri,” tõdeb ASK liige Märt Lepik.

Kohal oli autosid seinast seina – leidus tõelisi uunikume, näiteks musta numbrimärgiga Citroen aastast 1970 ning vastukaaluks näiteks 1992. aasta kerelaienditega Mazda MX-5.

Äratundmisrõõmu oli autohuvilisena palju, sest mitmed autod olid juba ammu tänavapildist ning üritustelt tuttavad, ent ei osanud arvatagi, et kõiki omanikke seob lisaks autohuvile veel ka TalTech.

“Meie liikmed saavad osa korraldatavatest üritustest, ekskursioonidest ja autondusega seotud koolitustest. Kõigil klubi liikmetel võimalus käsi külge panna klubi oma projektile, milleks on Volkswagen T2 hipibuss,” selgitab Märt.

Tänu suurele huvile on TalTechi Autospordiklubi poolt oodata tulevikus veel sarnaseid üritusi. Edaspidi püütakse arvestada suurema osalejaskonnaga ning korraldada üritus suuremas parklas. Galeriist leiad ülevaate tipikate kirjust autopargist, mis üritusel esindatud oli.

Fotod: Paula Johanna Adamson

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.