Juhtum leidis aset Kiltsi lennuväljal peetud 1 miili paigaltstardiga lõppkiirusvõistlusel Audi Originaalosad One Mile Challenge 2020, mille käigus saavutas Aleksandr Ljahh Nissan Skyline GTR’il uueks Eesti rekordiks 402 km/h.

Sellega ületas ta Roul Liidemanni (Dodge Viper GTS, seekord teine koht kiirusega 351 km/h) hoitud 362 km/h rekordit tervelt 40 km/h võrra. Esimesel katsel saavutas Aleksandr kiiruseks 394 km/h, kuid aeglane start andis usku, et lõppkiiruses on veel varu ning teisel katsel õnnestuski müstiline 400 km/h piir alistada.

300 km/h ületas kokku 12 võistlejat ning üle sõideti ka 2011. aastast Marje Salumetsale (Audi Coupe, 304 km/h) kuulunud naiste lõppkiirusrekord, mille purustas Renata Hatšaturjan Audi S8’ga, saavutades kiiruseks 319 km/h.

A-klassi võitis Tommi Kataja (Seat Cupra) kiirusega 279 km/h ja B-klassi Karl-Martin Karlson (Audi Coupe) kiirusega 315 km/h. Kiireimaks diiselautoga võistlejaks tõusis Risto Lutsar (BMW 435d, 284 km/h).