Uudis

Galerii: Harjumaal transporditi kolm päeva hiigelmahutit

Fotod: Tõnis Tuuder

1. aprillil kell 19 startis Jürist hiigelveos, mille suunaks oli Paldiski sadam. Tegemist oli survemahutiga, mis on 39,3m pikk, 6,7m lai ja 6,65m kõrge ning kaalus ligi 200 tonni (veega täidetuna 1250 tonni).

Veose sihtriigiks on Uruguai. Mahutit hakatakse kasutama maailma ühes suurimas tselluloositehases. Kogu vedu kestab 12 nädalat millest 2 nädalat maanteedel ja 10 nädalat seilatakse mööda meresid.

Vedu korraldanud OÜ Kaarlaid esindaja Marii Kivinurm ütles Autogeeniusele, et mahuti jõudis Paldiskisse 3. aprilli öösel vastu 4. aprilli kl 1. Mitmepäevane vedu oli lisaks väga keerulistele pöörangukohtadele tingitud ka sellest, et liikuda võis vaid öösiti. Sirgetel lõikudel oli veose kiirus 35-40 km/h.

Projektiga oli veo ajal Kaarlaidi poolt seotud 25-30 inimest, lisaks tugijõud politsei, elektrifirmade ja teiste osapoolte seast. Ettevalmistusaeg operatsiooni korraldamiseks oli 2 kuud. Kivinurme sõnul oli see oli Kaarlaid OÜ kindlasti kõige suurem töö ja ilmselt ka Eesti kõige suurem selline operatsioon.

Ettevõtmise mastaapsusest annab hea ülevaate Tõnis Tuuderi tehtud galerii:

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.