Uudis

Galerii ja hinnad: Eesti esindustesse jõudis uus Toyota Yaris

Uue põlvkonna Yaris on lühem, kuid ruumikam, kui eelmine. Auto pikkus on alla nelja meetri, on sõitjateruumis tänu 50 mm pikemale teljevahele rohkem ruumi.

GA-B platvormi esmakordne kasutus on võimaldanud auto kõrgust vähendada, samal ajal autot 50 mm võrra laiendada ning lisada ka 57 mm rööpmele, mis võimendab auto üldist madalat ja jõulist hoiakut.

Platvormi ja kere ülaosa on disainimisel on mõeldud müra vähendamisele. Toyota sõnul tuvastasid insenerid kohad, kust kõige rohkem müra sisse pääseb – armatuurlaud ja põrandapaneelid – ja tegid neid helikindlamaks.

Toyota pressiteates öeldakse, et auto salong peegeldab üldiselt “vähem on rohkem” mõtteviisi. Uues Yarises on juhi ja kõrvalistuja vahel 20 mm lisaruumi, mis võimaldab luua ka laiema keskkonsooli. 630 mm sügava pagasiruumi maht on 286 liitrit.

Kõige turvalisem väikeauto

Yarise varustus muudab auto oma segmendis kõige turvalisemaks autoks. Toyota ütleb, et uuest Yarisest leitav pakett pakub rohkem lisasid kui teised B-segmendi konkurendid, sealhulgas: kokkupõrke ennetussüsteem koos sõidukite, jalakäijate (ööpäevaringselt) ja jalgratturite (valgel ajal) tuvastamisega, ristmikul pööramise abi (sõidukite ja jalakäijate tuvastamine), ohuolukorra roolimisabi ja veel mitmed muud süsteemid.

Märkimist väärib, et kokkupõrke ennetussüsteemi (PCS) suudab ka kuni kiiruseni 80 km/h ööpäevaringselt tuvastada auto trajektooril jalakäijaid ning valgel ajal ka jalgrattureid.

Ohuolukorra roolimisabi on veel üks uutest Toyota ohutusfunktsioonidest. See toetab juhti potentsiaalse kokkupõrke korral, kui auto sõidurajal on jalakäija või takistus ja kokkupõrke vältimiseks tuleb sooritada ümberpõige. Süsteem lisab täiendavat roolimisjõudu, et suurendada auto stabiilsust ja vältida oma sõidurajalt lahkumist.

Uus Yaris on ka esimene Toyota, mis on varustatud keskmiste SRS-turvapatjadega. Standardvarustusse kuuluvad turvapadjad rakenduvad külgkokkupõrke korral, et ennetada juhi ja kõrvalistuja omavahel kokku põrkamist.

Selle varustuse ja GA-B platvormi märkimisväärselt suurema kerejäikuse abil soovib Toyota teha Yarisest maailma kõige turvalisema väikeauto.

Veel tõhusam ja säästlikum

Üleüldine säästlikkus on kasvanud 20% võrra, seejuures on võimsus 16% suurem (116 hj) ja kiirendus 0-100 km/h on 15% parem ehk 9,7 sekundit.

Ka auto täiselektriline võimekus on paranenud: sõita saab kuni 130 km/h ja elektrirežiimis sõit on linnaliikluses pikemateks perioodideks kasutatav. CO2 heitkogus on langenud 87 g/km-ni ja WLTP kombineeritud tsükli kütusekulu on 3,8 l/100 km, mis on 20% parem.

Märkimisväärselt suurema energiatihedusega aku on väiksem ja 12 kg võrra kergem. Selle kompaktsed mõõtmed võimaldavad selle koos lisaakuga tagaistme alla paigutada, säästes sellega pagasiruumi.

Uus Yaris on saadaval ka 1,5-liitrise bensiinimootoriga. See on sisuliselt sama uus kolmesilindriline mootor, mille leiab ka hübriidist. 1,5-liitrine bensiinimootor on saadaval koos kuuekäigulise käsikäigukasti või CVT-käigukastiga.

Varustus ja hinnad

Varustustaseme Hybrid Active standardvarustusse kuulub muuhulgas:

  • 7-tollise ekraani, nutitelefoni ühilduvuse ja kuue kõlariga multimeediasüsteem Toyota Touch 2
  • Kohanduv kiirushoidik
  • Toyota Safety Sense
  • Tahavaatekaamera
  • Soojendusega esiistmed
  • Automaatne kliimaseade

Varustustasemega Hybrid Active mudeli hind algab 18 600 eurost. 1,0-liitrise bensiinimootori ja varustustasemega Standard mudeli hind algab 13 900 eurost.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.