Galerii ja kokkuvõte Jump for Drift 2019 võistluselt, kus oli ägedat sõitu ja rohkelt vaidlemist

Fotod: Paula Johanna Adamson

Selle hooaja eelviimane driftivõistlus Jump for Drift 2019 tõi Laitse Rally Parki kokku drifti tipptegijad nii Eestist, Lätist kui ka Leedust ning tuleb tõdeda, et vaatamata jahedale ilmale valitses rajal ja selle ümbruses leegitsev õhkkond.

TOP8 sõidus vastamisi seisnud Kevin Pesuri ja Kristjan Salmre sõit peatas mõneks ajaks ürituse, kuna juba kaks korda stardikoonuseid ümber ajanud Pesur ajas ümber ka kolmanda koonuse, mis reeglite järgi tähendas talle automaatset kaotust.

Vaidlusalune olukord läks päris karmiks

Küll aga tõdes Kevin Pesur, et temani see info rajakohtunikelt ei jõudnud ning blokeeris protestiks stardijoone. Pikale veninud protest vallandas meelepaha mitmetes osapooltes ning Pesuri autot üritatu stardijoonelt treileriga ära transportida, mille peale noormees tagumise käigu sisse lülitas.

Pesuri sõnul astus ta vastu peakohtuniku ebapädevusele ning kallutatud hindamispoliitikale.

“Võistluselt eemaldati mind, kuna soovisin kontakti saada võistluse juhiga arutamaks protesti üle,” sõnab Pesur ning lisab, et ainuke viis protestiks oli võistlusautoga rajalt mitte lahkuda, sest protesti aeg saab läbi, kui järgmine võistluspaar lastakse võistlustulle.

Viimaks lahkus Pesur rajalt siiski ise, ent tulemuseks oli diskvalifitseerimine võistluselt ning võistluskeeld eeloleval lõpuüritusel Riias.

“Ma ei võta diskvalifitseerimise eest saadud 0 punkti hullumeelse kaotusena, vaid pigem võiduna süsteemi muutmiseks,” jääb Pesur endale kindlaks.

Pesuri diskvalifitseerimine muutis ka tabeliseisu

Pesuri haihtumine teiselt kohalt edetabelist paigutab tema asemele Eesti arvestuses Oliver Randalu 350 punktiga ning kolmandale kohale Ao Vaida 339,5 punktiga.

Ao Vaida jaoks lõppes võistlus Laitses TOP 16 sõidus, ehkki mees oli võistluse jooksul edukalt seljatanud mitmed tehnilised probleemid. “Üldiselt olen üritusega siiski väga rahul. Sõidud olid väga pingelised ja rada pakkus publikule kindlasti palju põnevust,” kommenteerib Ao.

Viperused aga ei lõppenud ka peale protesti. Oliver Randalu, kelle auto pidas terve treening- ning võistluspäeva kenasti vastu, seisis TOP 4 sõidus silmitsi kadunud laadimisega. Võeti ettenähtud 5 minutit remondiks ning kaasvõistleja autost istutati Oliveri autosse täis aku, lootusega sellega võistluse lõpuni liugu lasta.

“Kui muidu jäin nii ürituse kui ka enda sõitudega väga rahule, siis TOP 4 One More Time sõidus Leedu meistri Benediktas Čirba vastu andsin finaalilootuse ise käest pisikese apsakaga, mis jäi pisut kriipima,” tõdeb Randalu.

Ka finaal ei toimunud plaanipäraselt

TOP 2 sõidus seisid silmitsi Eesti tipptegija Mihkel Norman Tults ning Leedu meister Benediktas Čirba, ent enne viimast sõitu seisis Čirba silmitsi purunenud rehvi ning veljega.

Ehkki mees oli kindel, et on valmis sellises seisus sõitma, ei lubanud kohtunikud teda pärast pikka kaalumist ohutuse tõttu siiski rajale ning võidu saavutas Tults.

See kindlustas Tultsile 2019. Eesti meistri tiitli, olles kokku kogunud 507 punkti.

Toimusid ka superfinaalid Pro ja Pro-Am klassi vahel, kus esikolmikusse platseerusid Mihkel Norman Tults, Henri Kivimägi ning Oliver Randalu.

Baltikumi meistrivõistluste viimane etapp Final Fight 2019 toimub 5. oktoobril Riias, Bikernieki rajal. Hetkel on Baltikumi edetabeli liider Tults 398 punktiga. Talle järgneb Čirba 386 punktiga ning kolmandal kohal on Ao Vaida 284,5 punktiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.