Uudis

Galerii: Linnahalli juures kogunesid väga erilised autod, Ülemistel oli lausa “laulupidu”

Fotod: Tarmo Tähepõld

13. augustil toimus Linnahalli parklas järjekordne Diskustom Meet. Mida selline kokkusaamine üldse tähendab, saab täpsemalt lugeda SIIT.

Aga hästi lihtsalt on korraldaja Jarmo Nuutre Diskustom Magazine lehelt võtnud selle kokku nii: “See on kogunemine kus puudub ühiskondlik survestamine ning teretulnud on kõik autod, mis vähegi mahuvad hobi- või projektiauto žanrisse. Oodatud on ka vahvad igapäevasõiduautod.”

Kõiki sõidukeid kommenteerima ei hakka, rääkigu galerii enda eest. Küll oli puhtjuhuslikult kolmes kohas kõrvuti sattunud Ameerika Ühendriikide ja Nõukogude Liidu autotoodang. Kahjuks küll mitte päris samad ajastud, aga suuruse osas on vahekord alati sama.

Peale mõnetunnist vestlemist, autode pildistamist ja uudistamist, sõideti koos Ülemiste keskuse parklasse, kus ootas ees “neljapäevak”. Sellest formaadist kirjutasime kunagi SIIN.

Diskustom Meetile läksin valge Volkswageni kaubikuga, mis on ainuke Eestis. Nimelt täiselektriline.

Ma pole nii suurt tavalist õhtust kogunemist veel näinud. Liialdamata võib öelda, et kui need autod oleks üksteise kõrval olnud, siis oleks pool hiiglaslikust parklast täis olnud, aga teatud hajutatusega oli kaetud kogu parkla. Võimas ja omamoodi äge!

Vana Volkswagen Passat (vaata galeriid), mis koosnes peamiselt kõlaritest, võimenditest ja ilmselt ka akudest, täitis terve platsi tümakaga. Koguneti sõpruskondade, markide ja jumal teab mille järgi. Kuskil nurgas vilistati natuke ketsi ka, aga üldiselt oli lihtsalt autosõprade kogunemine.

Galerii keskendub siiski Linnahalli kogunemisele, Ülemistelt vaid paar illustreerivat kaadrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.