Uudis

Galerii: Pride Motors autoüritus proovis astuda tavalisest kogunemisest järgmisesse liigasse

Fotod: Paula Johanna Adamson

Suvi on autoskeenel kõige kiirem aeg – kalender on pungil erinevatest autoüritustest ja kõik omanikud peenhäälestavad oma masinaid, et oma tööd teistega jagada.

Eelmisel aastal toimus esmakordselt tänase Pride Motorsi poolt korraldatud autoentusiastide kogunemine, mis kandis nime Noble Car Meet, kuhu olid oodatud kõiksugused autoentusiastid, olenemata margist, väljalaskeaastast või muudest stiililistest eripäradest.

Entusiastide kogunemist on lihtne korraldada

Kogunemisele ilmus hulganisti autohuvilisi, sest kellele ei meeldiks teineteise masinaid vaadata, enda oma näidata, ideid ja motivatsiooni koguda või siis rõõmustada pisikeste võitude üle – noh, näiteks, et sinu ukseliistud on paremini säilinud või midagi muud sarnast.

Üritus oli suisa piisavalt populaarne, et Pride Motors otsustas sel aastal korraldada ametliku autoürituse Car Fest. Eesti Näituste väliparkla alal toimunud üritusel oli kohal mõnikümmend autot, mis olid olemuselt sama seinast-seina, kui möödunud aastal toimunud tasuta kogunemisel.

Toimus erinevaid võistluseid, muu hulgas selgitati välja kõige valjem auto, mis üritusel osales. Aega sisustasid tantsijad ning olemas oli toitlustus.

Vaatamata tõrkuvale mootorile tegi kõrvalistmel sõite meie oma driftiäss Oliver Randalu ning tühjapoolset platsi täitis rehvisuitsuga Ralf Tafenau oma Supraga. Aga see oli ka enam vähem kõik, mis ürituselt mäletada.

Tasulist autoüritust ei ole lihtne korraldada

Lõpuni pole päris kindel, miks osutus üritus, hoolimata ilusast ilmast, väga vaikseks ja tagasihoidlikuks.

Võib olla oli asi selles, et sealsamas kõrval toimus samal ajal Truck Show.

Või hoopis oli autoentusiastide jaoks vastuvõetamatu see, et oma auto näitamiseks teistele peab piletiraha maksma. See ei ole automess, kus iga osaleja üritab midagi müüa ja osalustasu on arusaadav.

Või oli korraldaja fookus liigselt raha teenimisel ja vähem sisul, muidugi ka kogemusi vähe. Igatahes on sellest üritusest õppida kõigil – entusiasmist ainult ei piisab, sisu ja visioon peab ka olema.

Selliseid üritusi tegelikult on vaja

Autoentusiastide kogunemisena oli väga hea üritus. Tasulise ja avaliku autoüritusena kahjuks jäi veidike nõrgaks.

Loodetavasti korraldajad õppisid midagi ning järgmisel aastal leitakse uuesti entusiasmi midagi korraldada. Eesti hobiautode skene vajab selliseid kokkusaamisi igal juhul.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.