Galerii: Raceism – tuhat tuuningautot Poolas, mis on välja valitud kümnete tuhandete soovijate seast

@keansuspensions

Juuli alguses kogunesid tuhanded inimesed Poolas, et saada osa Wroclawi staadionil toimuvast suurejoonelisest stance üritusest Raceism.

Üritus korraldati esmakordselt üheksa aastat tagasi ning toona polnud see kuigi edukas – kohale ilmus 15 autot. Tänaseks on üritus kujunenud niivõrd populaarseks, et 1000 näituseautot, mis valiti välja kümne tuhande avalduse seast, veeretati kohale 24 erinevast riigist.

Kolmepäevase ürituse jooksul said külastajad osa üle maailma tuntumatest tuuningautodest ja võimsast driftishow’st. Raceismi näituseautode ampluaa on lai, ulatudes tõelistest klassikutest, verivärskete mudeliteni.

@dani_low

Leidus ekstreemselt madalaid autosid nii staatilises versioonis kui ka õhkvedrustusel ning võis näha ka veidi praktilisemaid ja sportlikumaid näiteid vedrustusest. Lisaks sellele võis näha meeletustes kogustes erilisi velgi, tuuningustiile ja viimsete detailideni lihvitud sõidukeid.

Raceism? Kahtlane nimi…

Ürituse nimi on üsna julge ning tekitab esialgu inimestes palju kahtlusi, kuid tegelikult on tegu üritusega, mille eesmärk on tuua kokku nö erinevad rassid autoskeenel, et teineteise tööd ja vaeva hinnata ning motivatsiooni ja inspiratsiooni koguda.

Osade jaoks on ilmselt mõistmatu, miks ülikiired performance autod vastu maad lasta ning need tavateedel pea sõidukõlbmatuks muuta?  Teiste jaoks on võõras kerelaiendite ja kõiksugu muude lisade pookimine autode külge.

Tegelikult on oluline hoopis mõista, et iga autoomanik on oma sõiduki alla pühendanud ulatuslikult nii aega kui ka raha ning tähtis on, et entusiastid teevad seda täie kirega, sest see on see, mis neile meeldib.

Raceism on just täpselt selline üritus, kus kõik need erinevate kirgedega tegelased kokku saavad, et näha, mis stance-skeenel üleüldse toimub. Ja uskuge mind, toimub…

Kohal oli ka kaks eesti autot

Näitusel oli kohal ka kaks autot Eestist. Ralf oma õhkvedrustusel Volkswagen Beetle’iga aastast 1966 ning Pavel oma Lexus LS400-ga, mis nagu ehk mäletate, viis võidu koju meie enda kodumaiselt Stancestilt.

@pavel.fjr

Paveli Lexus kusjuures sõitis Eestist Poola ning tagasi omal jõul. Raceismi viimasel päeval võis näha, kuidas autod järjest nupuvajutuse jõul tavaseadesse sätiti ning muretult koju sõideti. Et madalate autodega sõitmine on tihtilugu piin ja peavalu, tasub teha üks sügav kummardus Pavelile ja teistele static’utele, kes oma näitusevormis ka koju tagasi vurasid.

Näituse võitja reisis Poolasse kolm kuud

Üritusel valisid kohtunikud välja ka kõige-kõigema auto, milleks osutus Ferrari Testarossa, mille omanik Kazuki Ohashi toimetas auto Jaapani sadamasse 4 kuud enne ürituse toimumist ning auto seilas Raceismile konteineris ligikaudu kolm kuud.

@kazuki_crossglow

Kazuki lendas siis Wroclawisse kohale, istus Ferrarisse ning sõitis sellega üritusele.

Ehkki näitusealal oli Eestist autosid kaks, oli entusiaste, kes oma autodega kohale sõitsid, et üritusest osa saada, päris mitu. Tuleb tõdeda, et kurikuulsad Poola teed on tänaseks lust ja lillepidu, tuleb lihtsalt Läti-Leedu konarused üle elada ja veljerantide pärast mitte liiga pikalt südant valutada.

Jälgige Instagrami kontosid!

Pildid ütlevad rohkem kui tuhat sõna, seega siin on üks ulatuslik galerii, et saada aimu sellest, mida Raceism endast tänaseks täpsemalt kujutab.

Kuna paljud autod on ka Instagrami staarid, siis nende konto nimi on pildi allkirjas välja toodud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.