Uudis

Galerii: see on kahtlemata maailma kõige erilisem G-klass ja autoriks Mercedese peadisainer

Mercedese peadisainer Gorden Wagener ja moedisainer Virgil Abloh avalikustasid oma koostööprojekti, milleks on üks väga eriline G-klass ja kannab nime “Project Geländewagen.”

Tegemist on mängulise disainiprojektiga, mis ei ole mingilgi moel mõeldud tootmisesse minema. Auto välisilme on muutunud hästi siledaks ning puuduvad nii peeglid, ukselingid kui ka G-klassile omased suunatuled esitiibadel. Muidugi on lisatud ka rohkelt keredetaile ja -laiendeid.

Eriti silmapaistev on auto värv. Meelega on jäetud mulje, justkui oleks projekt veel pooleli. Osa värvist on liivapaberiga maha lihvitud, samuti on näha keevituskohad. Disainerid tõmabavad siinkohal varukast korraliku erialase sõnavara ja räägivad “ajatust lihtsusest” ning “käsitöö ebatäiuslikkuse austamisest.”

Lihtsus jätkub ka salongis ning kadunud on kõik digitaalne ja asendatud analoognäidikutega. Ustel puuduvad polstrid ja kõik keevitused, poldid ja muu konstruktsioon on nähtaval. Autos on turvapuur, tulekustuti, F1 stiilis rool ning 5-punkti turvavööd. Pagasiruumis on üksik sinine bensiinikanister.

Mootori kohta pole midagi öeldud ning auto on Wageneri sõnul mõeldud ikkagi disainiprojektina, mis näitaks tuleviku võimalusi mängida eripärasuse ja luksusega. Prototüüp asub kuskil unistuste ja reaalsuse vahepeal.

Seda konkreetset autot muidugi osta ei saa, aga väidetavalt läheb üks replika 14. septembril algavale Sotheby’s oksjonile ja tulud antakse rahvusvahelisi loomekeskusi toetavale organisatsioonile.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.