Uudis

Galerii: selline näeb välja uus universaalkerega Peugeot 308

Uus Peugeot 308 on ainuke sisepõlemismootoriga auto finalistide hulgas.

Mõni aeg tagasi esitles Peugeot maailmale oma luukpära 308 uut põlvkonda, nüüd tõmmati kate ka mudeli universaalkerega variandilt SW. Peugeot sõnul on tegu eelkäijast veelgi praktilisema ning rohkem tehnoloogiast pungil oleva autoga.

Uus 308 SW “istub” Peugeot täiendatud EMP2 platvormil, mis võimaldab mitme erineva energiaallika kasutamist. Peugeot sõnul on tegu ka eelmisest põlvkonnast turvalisema ja mugavama autoga.

Universaal on eelmisest mudelist 6 cm pikem (4,64 m) ja 2 cm pikk. Pakiruumi mahutavus on 608 liitrit ning tagaistmete kokku klappimisel suureneb pakiruumimaht sisepõlemismootoriga versioonidel suisa 1634 liitrini.

Nagu ka luukpära, hakkab universaalkerega auto kandma Peugeot uut vapikujulist logo.

Mootorivalik taaskord lai

Uuele 308 SW-le pakutakse laia mootorivalikut: kaks laetavat hübriidversiooni (225 hj ja 180 hj), bensiinimootoriga versioone (110 ja 130 hj) ning diiselversioone (130 hj).

Hübriidversioonid pakuvad WLTP testide järgi elektrilist sõiduulatust vastavalt 59 ja 60 km (225 ja 180 hj).

Sõitjateruum on veelgi digitaalsem.

Peugeot salongist leiab taas brändile omase i-Cockpit lahenduse, mis on 308 puhul muudetud veelgi intuitiivsemaks ja kaasaegsemaks.

Alates Allure varustusastmest pakub uus Peugeot 308 SW nüüd ka konfigureeritavaid i-lüliteid, mis asendavad paneeli seni füüsilisi nuppe. Iga i-lüliti on sisuliselt puutetundlik kiirklahv, mille abil saab ligi kliimaseadmete sätetele, telefoni kontaktidele, raadiojaamadele, eri rakendustele ja paljule muule.

Nutitelefoni peegeldamise funktsioon ei nõua enam telefoni juhtmega ühendamist ning Bluetoothi abil saab nüüd korraga meediasüsteemi ühendada kaks telefoni. Keskne 10-tolline kõrglahutusega ekraan on tänu mitme akna funktsioonile ning otseteedele samuti täielikult kohandatav ning reageerib puudutustele nagu tahvelarvuti.

Uus Peugeot 308 SW on varustatud AQSi ehk õhukvaliteedi süsteemiga, mis jälgib pidevalt sõitjate ruumi jõudva õhu kvaliteeti ja aktiveerib vajadusel iseseisvalt õhu taaskasutuse süsteemi.

Seda on vastavalt varustustasemele võimalik täiendada ka õhutöötlussüsteem Clean Cabin, mille funktsiooniks on filtreerida saastavad gaasid ja osakesed. Infot õhukvaliteedi kohta saavad juht ja kaasreisijad mugavalt keskselt puutetundlikult ekraanilt.

Lisaks on nüüdsest olemas häälkäsklused, mida saab kasutada pärast “OK Peugeot” ütlemist.

Esimene uus Peugeot 308 SW jõuab Baltikumi 2021. aasta lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.