Uudis

Galerii: sellise autoga läheb Porsche Le Mans’i vallutama

Fotod: Porsche

Porsche avaldas esimesed pildid oma saabuvast LMDh klassi võidusõiduautost. Uus prototüüp tippklassi sõiduk jõuab võidusõitudele 2023. aastaks.

Hetkel veel mudelinimeta ringrajamasinast on pildid vaid auto tagumisest otsast ja külje pealt. Esiots ja terve külgprofiil on hetkel veel nägemata. Tehniliste andmete osas on vaid teada, et auto arendatakse ja ehitatakse koos Multimaticuga, kellel on väga suur võidusõidukogemus.

LMDh reeglistiku kohaselt pole auto šassii tootmine automargi enda teha ja seal tulebki mängu Multimatic. Sarnast lahendust kasutab näiteks ka Audi. Ka hübriidüsteem on standardiseeritud. Sisepõlemismootor on aga Porsche enda arendada. Näiteks viimane Porsche 919 hübriid LMP1 klassi auto, mis konkureeris aastatel 2014-2017, kasutas 2-liitrist V-4 mootorit.

Testimist alustab Porsche juba tuleval jaanuaril ja LMDh klassi sõiduki debüüt on 2023. aasta jaanuaris Rolex Daytona 24-tunnisel sõidul.

Porsche kavatseb osa võtta nii Põhja-Ameerika IMSA kui ka globaalsest WEC (World Endurance Championship) seeriatest samal ajal. Muidugi on WEC raames plaanis ka ikoonilisest Le Mans’i 24-tunnisest sõidust osavõtmine.

Terve sõitjate rivistu pole veel välja kuulutatud, kuid on eeldada, et erinevad Porsche tehase sõitjad võtavad osa. Hetkel on kinnitatud, et ameeriklane Dane Cameron ja brasiiliane Felipe Nasr on kindlalt uue autoga seotud. Mõlemad sõitjad panustavad muidugi ka uue Porsche testimisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.