Uudis

Galerii: uus Mercedes-Maybach on “soodne” alternatiiv briti luksusautodele

Mercedes avalikustas oma uue S-klassi Maybachi ning sisuliselt on autos olemas kogu mugavus, mida hing oskab ihaldada ja ilmselt ka asju, mida isegi hing ei oska ihaldada. Äkki polegi vaja Rolls-Royce’i osta?

Mootorivaliku puhul jääb alles V12, aga valida saab ka V8 mootoriga S580 versiooni ning Carscoop’i sõnul räägiti ka hübriidlahendusest, kus koos teeks tööd 3-liitrine bensiinimootor ja elekter.

Auto teljevahe on tavalisest S-klassist 18 sentimeetrit pikem ning enamik sellest läheb tagumiste reisijate jalaruumiks. Auto on luksusautolikult vaikne ning sellele on lisatud veel aktiivne helisummutus vastasfaasiliste lainete tekitamise abil.

Suure sedaani puhul kasutatakse lahendust, mis tavaliselt on saadaval kupeekerega autodest. Nimelt ulatab auto sulle turvavöö lähemale, et ei peaks ebaväärikalt liiga kaugele üle õla küünitama.

Auto on targem kui kunagi varem ja seega saab tagaistuja juhtida näiteks kardinaid või lugemistulesid käeliigutuse abil. Samuti saab auto aru, kui reisija üritab midagi kuskilt hämaramast otsida ning lisab sinna valgust.

Tavalise S-klassi sõidurežiimidele on lisatud veel üks, millel nimeks Maybach. See muudab sõidu ülisujuvaks ja muudab näiteks ka gaasipedaali toimimist, et vältida äkilisi jõnkse. Keegi ei tahaks ju šampust kurku tõmmata, kui juht liiga äkiliselt vajutab. Samal ajal, kui istmed isegi su jalgu masseerivad.

Tagaratastel on võimalik kuni 10-kraadine keeramine, muutes pöörderaadiuse suure limusiini kohta väga mõistlikuks.

Turule tuleb see auto järgmise aasta teises pooles ning hinnad algavad ilmselt võrdlemisi madalal ehk 160 000 euro juurest. Aga siis alles auto komplekteerimine ja lisade valimine algab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.