Uudis

Galerii: uus VW Arteon Shooting Brake väärib kõrget kohta disainiauhindadel

Volkswagen avalikustas lõpuks pildid Arteoni uuenenud põlvkonnast, kuhu lisati ka sportlik universaalkere ehk shooting brake.

Uus keretüüp, mida saab lisaks tavalisematele mootoritele ka eHybrid pistikhübriidina ja ka sportlikus R versioonis, on panustanud nii ilule kui ka praktilisusele. Maksimaalne jalaruum tagaistmel on 1016 mm, mis peaks oma klassis olema üks parimaid tulemusi. Samuti ei lõika langev katusejoon Volkswageni sõnul ära pearuumi.

Pagasiruum on 565 liitrit (tavaversioonil 563 liitrit), allalastud istmete korral 1632 liitrit (tavalisel 1557 liitrit.).

Arteon R

Tippmudelil Arteon R on turboülelaadimisega neljasilindriline mootor võimsusega 235 kW (320 hj), msi pakub maksimaalset võimsust pööretevahemikus 5 350-6 500 p/min. Maksimaalne pöördemoment 420 Nm on kasutatav juba 2 000 p/min juures.

Veojõud liigub standardina kõigi nelja rattani seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukasti (DSG) abil. Uus valikuline rataste vektorjuhtimise süsteem (R Performance Torque Vectoring) juhib muutuvat jõujaotust auto telgede ja mõlema tagaratta vahel.

Sõltuvalt sõiduolukorrast suunatakse kuni 100% veojõust ühele rattale, tulemuseks on märgatavalt tundlikum juhitavus. Jõu jaotamine sõltub muuhulgas rooli nurgast, gaasipedaali asendist ja kiirusest.

Kuus erinevat mootorit

Kokku on Arteonile ja Arteon Shooting Brake’ile võimalik valida kolme turboülelaadimisega bensiinimootori (TSI), kahe turboülelaadimisega diiselmootori (TDI) ja ühe pistikuhübriidajami (eHybrid) vahel.

TSI-de võimsuseks on 140 kW (190 hj), 206 kW (280 hj) või R-TSI puhul 235 kW (320 hj).

e-Hybridi sisepõlemismootoriks on samuti TSI. See arendab 115 kW (156 hj) ning seda täiendab 85 kW (115 hj) võimsusega elektriajam. TDI on saadaval võimsusega 110 kW (150 hj) ja 147 kW (200 hj).

Topeltdoseerimisega SCR-katalüsaatorisüsteem kahe eraldi AdBlue sissepritsega vähendab süsinikoksiidide (NOx) emissioone kuni 80% võrra. Kõiki mootoreid iseloomustab äärmine säästlikkus, madalad emissioonid ja jõuline pöördemoment.

Muus osas on Arteon luksuslik ja on võimalik saada varustusse kõike, mida Volkswagen hetkel oma sõiduautodele pakub. Adaptiivne püsikiiruse hoidja toimib näiteks kuni 210 km/h.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.