Uudis

Geeniuse analüüs: lõviosa Uberi ja Taxify sõiduarveid ei vasta seadusele, mis nende jaoks tehti

Mullu suvel võttis riigikogu vastu uuendatud ühistranspordiseaduse, millega legaliseeriti Eestis infoühiskonna teenusepakkujad ehk nn äpitaksod. Seadus jõustus mullu 1. novembril, aga äpiga tehtud sõitude eest esitatavad arved paljastavad, et kumbki firma ei täida siiamaani nende jaoks kohandatud seadust.

Geeniuse käsutuses on suur hulk Taxify ja Uberi arveid, mis tõestavad, et kumbki teenusepakkuja ei järgi seadust. Kui Uberi puhul ei vastanud nõuetele mitte ükski arve, siis Taxify puhul olid puudulikud ligi 84% arvetest.

Taxify arvetes oli võrreldes Uberiga vähemalt väike variatsioon. Kogusime valimisse erinevatelt inimestelt 84 Taxify arvet, millega oli tehtud sõite perioodil 1. november 2017 kuni 12. veebruar 2018. Neist 66 arve puhul saab üheselt öelda, et need ei vasta seaduses sätestatud korrale.

Peamiselt on arvelt puudu kas autojuhi täisnimi (esineb eesnimi, kuid pole perekonnanime), teenindajakaardi number või ei ole sõidukile väljastatud sõidukikaarti.

Mõnedel arvetel tuli välja hoopis see, et arvele oli pandud üks teenindajakaardi number, aga kui kontrollida sama nimega juhti majandustegevuse registris olevate andmetega, siis vaatas sealt vastu hoopis teine teenindajakaardi number.

Loe pikemalt edasi Geeniusest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.