Uudis

Gemballa Marsien: kas maailm vajab veel ühte Safari-Porschet?

Jah, eriti kui see näeb nii äge välja, nagu Gemballa Marsien. Samuti meenutaksime näiteks Singer ACS eriprojekti. Olete ju nõus?

Tegemist pole Uwe Gemballa poolt 1981. aastal asutatud firmaga, vaid selle juriidilise järeltulijaga, aga perekonnanime seos on täitsa olemas. Nimelt on nüüd Uwe Gemballa poeg, Marc Philipp Gemballa, asutanud enda ettevõtte, mille esimene mudel on teie ees – Porsche 911 (992) Turbo S baasil ehitatud Marsien. Inspiratsiooniks oli 80ndate Porsche 959, mis oli Porsche enda poolt ümberehitatud ka Dakari ralliks.

POrsche 959 Dakari rallil. Foto: Porsche

Uue auto kere on valmistatud täielikult süsinikkiust, välimuselt on esituled ainuke osa autost, mis on on pärit tavaliselt 911’lt. Laiemad rattakoopad, täiesti uus tagaots ja selle 959-st inspireeritud tagatiib ning suured õhuvõtuavad uste taga torkavad kohe silma.

Vedrustus on eraldi Marsieni jaoks ehitatud, kus osaliselt on laenatud juppe ka Porsche enda Cayenne’ist. Enamus vedrustusest on valmistatud koostöös KW Automotive’iga ning on adaptiivne, ehk kõrgust saab muuta.

Kõige madalamas asendis istub Marsien sama kõrgel nagu tavaline Turbo S. Seadistades vedrustuse aga karmimaisse off-road režiimi, on auto 250 mm kõrgem. Omanikud võivad valida ka off-road paketi, mis tuleb fikseeritud kõrgema vedrustusega. Karmi maastiku jaoks on terve auto põhi kaitstud alumiiniumist põhjakaitsega.

Jõuallikas on võetud samuti 992 Turbo S mudelist, kuid tuuningfirma Ruf abiga, on seda natuke kaasa aidatud. Valikus on kas 750- või 830-hobujõuline mootor. Võimsamal variandil on suuremate võimsusnumbrite jaoks vahetatud näiteks turbod.

Peale tavaliste Porsche enda sõidurežiimide, saab Marsienis valida lisaks veel nelja erinevat off-road režiimi: kruus, liiv, muda ja lumi.

Interjööri osas pole nii suuri muutusi näha. Muidugi saab iga klient valida materjale ja värve oma nägemise järgi, kuid täiesti ainulaadseid juppe või lahendusi, nagu auto välimuses, interjööris pole.

Kokku toodab Marc Philipp Gemballa 40 sõidukit ja modifikatsioonide hinnaks on 495 000 eurot. See on enne makse ja samuti ilma doonorauto hinnata. See tähendab, et julgelt võib arvestada hinnaga, mis küündib pigem 800 000 euro kanti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.