Uudis

Hankevaidlus on läbi, Luku-Expert lubab elektrimobiilsuse ärisse ikkagi siseneda

ELMO elektriautode laadimisjaam Rakveres.Foto: Scanpix

Riigikohus ei võtnud menetlusse Luku-Expert kassatsioonkaebust ELMO laadimistaristu hanke osas. Sellega on elektriautode laadimistaristu erastamise hange läbinud tänaseks kohtu kolm astet, millest tulenevalt saab paari kuu pärast ELMO taristu õiguspäraseks omanikuks Elektrilevi.

Hoolimata hanke kaotamisest, on Luku-Experdil siiski reaalne soov elektrimobiilsuse äris jätkata. Kuidas täpselt, ei ole veel teada.

Elektrilevi plaanide kohaselt (ja hanke tingimustele vastavalt) saavad teatud ELMO laadijad uuenduse käigus suurema võimsuse ning CCS ja ChaDeMo pistikud.

Elektrilevi tahab ELMO taristu liita teiste laadijatega

Riik hakkas elektriautode laadimistaristule ELMO uut omanikku otsima eelmise aasta augustis. Kuigi enampakkumisel tegi parima pakkumise Luku-Expert OÜ kuulutati hanke võitjaks Elektrilevi OÜ. Otsusega ei olnud päri parima pakkumise teinud ettevõte, mis kaebas otsuse edasi kohtusse.

Tänase otsuse kohaselt saab ELMO taristu seaduspäraseks omanikuks paari kuu pärast Elektrilevi, mil on leping vajalikud allkirjad saanud.

Elektrilevi elektritranspordi juhi Marko Viidingu kinnitusel on Elektrilevi plaanide kohaselt ette nähtud mitmete ELMO-laadijate asendamine uute kiirlaadijatega, kus on nii ChaDeMo kui ka CCS pistikud ning samuti on plaanides ette nähtud mitmes kohas võimsuste suurendamine.

“Olemasolevatele laadijatele CCS-pistikut lisada ei saa, mis tähendab, et CCS-pistiku lisamiseks tuleb paigaldada uus laadija. Siiski ei ole majanduslikult otstarbekas seda teha kõigis 167 ELMO kiirlaadijas,” ütles ta.

Alles hiljuti teatas Elektrilevi elektriautode laadimistaristu loomisest koos Eesti Energiaga. ELMO taristu otsuse jõustumisest tulenevalt on Viidingu sõnul firmal plaanis ELMOt ning uue laadimisvõrgustiku edasiarendamist vaadata koos .

Luku-Experdi esindaja Riho Everi kinnitusel on firmal endiselt olemas plaan elektrimobiilsuse edendamiseks ka ilma ELMO taristuta, kuid mis on firma täpsemad plaanid ei soostunud ta veel öelda. Ever lubas täpsemat kommentaari pärast seda, mil ettevõte on saanud detailsemalt tutvuda riigikohtu seisukohaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.