Uudis

Hennessey Venom F5 V8 mootori nimi on Fury ja sellel on üle 1800 hobujõu

Hennessey Performance avaldas hiljuti täpsed andmed oma Venom F5 jõuallika kohta. Andmetega tuli kaasa ka väga vali video.

Kui asi puudutab seeriaautode tippkiiruse rekordeid, siis Bugatti ja Koenigseggi kõrval hoiab ainukesena Ameerika lippu kõrgel Hennessey Performance.

Kuigi see tundub üsna hiline uudis, nägime Hennessey Venom F5 hüperautot juba pea kaks aastat tagasi 2017. aasta novembri alguses. Nüüd teame natuke rohkemat auto mootori kohta, mis peaks sõiduki viima rekordilise kiiruseni.

Võimsa 6,6-liitrise V8 hüüdnimi on Fury

Kahe turboga, 6,6-liitrine V8 suudab välja pigistada 1842 hj ja 1617 Nm. Nagu allolevas videos ka näha, peaks mootori piiraja ületama 8000 pööret minutis. Need on väga suured numbrid, kuid Venom F5-te ja selle mootorit (hüüdnimega Fury) ootab ka suur katsumus.

Kuigi Venom F5 avaldamise ajal polnud Bugatti oma Chiron eriversiooniga kiirusrekordit veel püstitanud, on Hennessey Peformance asutaja John Hennessey kindel, et rekordijaht, 300 miilise tunnikiiruse peale veel käib.

Septembris avaldas Top Gear Hennesseyga intervjuu, kus ta kritiseeris Bugatti väidetavat rekordit, kuna kiirust ei mõõdetud mõlemas suunas mööda sirget, et saada nende keskmine. Seetõttu ei võta Hennessey ka Bugatti saavutust kui ametlikku rekordit. Samuti kahtleb Hennessey, kas Chironi mootor tõesti “vaid” 1600 hobujõudu arendas.

Hennessey Performance kavatseb testida Venom F5 hüperautot oma uue mootoriga veel selle aasta sees. Vaata ka videot ja kuula Venom F5 mootori Fury testimist:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.