Hoiatav video: taksojuhi kiuslik manööver lõppes jalgratturi jaoks õnnetusega

Tähtis on selgitada välja, kelle süü tõttu õnnetus toimus.Foto: Depositphotos

Grupis Eesti Rattarikkaks ilmus hoiatav video ratturiga Kalamajas juhtunud õnnetusest. See annab aimu, miks peaks ratturiga 1,5 meetrist külgvahet hoidma.

Täpsemalt juhtus klipi avaldanud Roman Nuritdinoviga õnnetus Vabriku tänaval, mis on ühesuunaline ning 30 km/h kiirusepiiranguga. Rattur sõitis seal autorajal, mis peale vahejuhtumit saabunud politsei teatel oli olnud täiesti õiguspärane.

Ometi ütlesid närvid üles tema taga kulgenud Bolti taksojuhil. Kuigi kiiruseid ei saa video järgi kontrollida, otsustas too oma Toyotaga ratturist mööduda vasakult parkivate autode servast. Nii käis auto ratta külje vastast läbi ning põhjustas päris karmi kukkumise.

“Isegi ühesuunalisel ja aeglasel tänaval võib olla ohtlik. Kandke kiivrit,” hoiatas Nuritdinov postituses. Mees täpsustas allpool, et väga hullusti ta viga ei saanud. Ometi tõi kukkumine endaga mõned põrutused ja lõikehaavad. “Midagi tõsist ei olnud, kuid vaja oli verejooks peatada ja siduda.”

Ratturi sõnul sõitis Bolti juht esmajoones sündmuskohalt ära, kuid tuli mõne minuti pärast tagasi, kui ka politsei juba saabus. “Ütles mulle paar negatiivset lauset ja rohkem me ei suhelnud,” meenutas ta. Tegelikult peaks ratturist möödumisel hoidma sellega 1,5 meetrit külgvahet, mis antud teel selgelt võimalik ei olnud.

Isegi ühesuunalisel ja aeglasel tänaval võib olla ohtlik. Kandke kiivrit. :)

Bolt

Posted by Roman Nuritdinov on Tuesday, July 2, 2024

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.