Uudis

Hoiatus: sulailm muudab teed ohtlikult libedaks, lisandub külgtuule risk

Täna varahommikul on riigi põhi- ja tugimaanteede teekatted märjad. Kohati sajab vähest vihma ja lörtsi, Ida-Eestis lund. Paiguti, peamiselt Kesk-Eestis, esineb udu. Õhutemperatuur kõigub –2…+4 °C piires. Teetemperatuurid on nullilähedased või õrnalt miinuspoolel. Teedel on libeduse oht!

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub päeval vihma-, lume- ja lörtsisadu. Mandril tugevneb lõuna- ja kagutuul puhanguti kuni 17, saartel ja rannikul 12–17, puhanguti 23 m/s. Õhutemperatuur on 0…+4, mandri idaservas 0…–1 °C. Libeduse oht püsib.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linn andnud lepingupartneritele korralduse puistata kergliiklusteedele libeduse tõrjumiseks täiendavalt graniitsõelmeid, sulaga tuleb lumised ja lörtsised kõnniteed puhastada teekatteni.

„Sama peavad tegema ka kõnniteede hoolduskohustust omavad kinnistuomanikud, kes lisaks peavad tagama, et katused oleksid puhastatud ja hoone räästasse ei koguneks liiklejaid ohustavaid jääpurikaid. See aitab vältida lume ja jää ootamatut kukkumist liiklejatele ja pargitud autodele,“ ütles Sulg.

„Sõiduteedel on liiklusohtlikesse kohtadesse ja enam kasutatavatesse ühissõidukipeatustesse paigaldatud konteinerid puistematerjalidega, mida saab kasutada libeduse korral.“

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

Transpordiamet lisab, et kiirushoidik võib vihmas sõites muutuda ohtlikuks. Kindlale kiirusele seadistatud kiirushoidik üritab kiirust hoida ka märjal teel, kus see ei ole parim valik.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.