Honda Civic Type-R on jälle Nürburgringi esiveoliste rekordiomanik

Fotod: Honda

Mõni aasta tagasi püstitas Honda eelmise põlvkonna Civic Type-R’iga raja esiveoliste tootmisautode rekordi kuulsal Nordschleifel. Kuigi vahepeal läks see tiitel neil kaduma, suutis uus ja kiirem Civic selle jälle endale krahmata. Seda siiski päris mitme väikese märkusega.

Uus esiveolise seeriatootmisauto rekord, millega läbiti 20,8-kilomeetrine ringrada, on nüüdsest 7 minutit ja 44,881 sekundit. Honda püstitas rekordaja Civic Type-R-iga, mida saab ka Honda esindusest osta, kuid ühe olulise lisapaketiga ja pisut kangemate rehvidega kui muidu.

Nimelt sai luukpära varustuspaketi S Grade, mille kohta Honda pole hetkel detaile avaldanud. Erinevate väljaannete sõnul on tegemist aga paketiga, mis muudab Civic Type-R’i standardmudelist kergemaks. Eemaldatud on näiteks konditsioneer, navigeerimisseade (kuigi puutetundlik meediasüsteemi ekraan siiski säilib) ja pagasiruumi kate.

Auto oli varustatud rehvidega Michelin Pilot Sport Cup 2, mida Honda sõnul “saab Michelini kaudu”. Seega võib eeldada, et ükski Honda esindus poolslikkringrajarehve uuele Civicule alla ei pane.

Viimane märkus puudutab täpsemalt ringiaega ja raja pikkust. Nimelt on mitu varasemat rekordaega mõõdetud 200 m lühemal distantsil, mille sekka kuulub ka 2019. aastal Renault Megane RS Trophy-R luukpäraga püstitatud rekord 7 minutit ja 40,1 sekundit ehk üle 4 sekundi kiiremini kui Honda viimatine rekord.

Honda õnneks on aga alates 2019. aastast kõik ametlikud rekordid mõõdetud pisut pikema, 20,8-kilomeetrise distantsi peal, seega uus ametlik esiveoliste rekord on jällegi Honda kanda.

Keeruline? Jah, tõesti on. Kuid lõpuks on tähtsaim uudis kõikidele uutele Honda Type-R’i omanikele siiski tõsiasi, et nende auto on vastava varustusega kiireim seeriatootmises olev esiveoline auto, mis on Nürburgi Nordschleife rajal sõitnud välja parima aja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.