Uudis

Honda NSX Type S on Jaapani superauto luigelaul enne tootmise lõppemist

Pilt: Honda

Honda kinnitas, et kahjuks lõppeb nende NSX superauto tootmine selle aasta lõpus. Enne aga valmistatakse 350 ühikut NSX Type S eriversiooni.

Kahjuks pole teise põlvkonna NSX saanud nii ikoonilist staatust nagu auto eelkäija. Hübriidajam koos 3,5-liitrise V-6 sisepõlemismootoriga on küll moderne tehnoloogia ja auto ise paganama kiire, kuid meeletut populaarsust pole see kaasa toonud.

Sellegipoolest tutvustatakse superauto tootmise viimase poole aasta sees Type S eriversiooni. Kuigi hetkel pole kõik admed avalikustatud, on retsept siiski üsna traditsiooniline.

Natuke rohkem võimsust, kus tavalise NSX’i 581 hj tõstetakse pigem 600hj lähedale, paremad pidurid, uuesti seadistatud ja tõenäoliselt jäigem vedrustus ning loodetavasti ka pisut kergem kaal.

Honda on kinnitanud vaid, et auto välimus ja suutlikus saab uuendatud selliselt, et Type S ületaks kõik senised NSX mudelid. Visuaalselt drastilisi uuendusi ei maksa oodata. On vaid teada, et Type S’iga kaasneb ekslusiivne matt hall värv.

Honda NSX Type S avaldatakse lähinädalatel. Kokku toodetakse 350 autot, millest 30 on ainult Jaapani turule. Tõenäliselt toodetakse Type S mudelid just viimasena, vahetult enne NSX’i ehituse lõppu veel sellel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.