Uudis

Honda retro-stiilis elektriauto nimi on nüüd kindel, kuid hinna osas häid uudiseid ei ole

Honda e prototüüp. Nüüdeks on nimest viimane sõna kaotatud.Foto: Honda.

Kaks aastat tagasi heideti Frankfurti autonäitusel kate tõenäoliselt näituse kõige retrolikuma välimusega sõidukilt nimega Honda e prototype.

Kaks aastat hiljem oleme jõudnud nii kaugele, et tootja on sõna “prototüüp” sõiduki nimest kaotanud ning Honda e jõuab müügile juba sel sügisel. Välimuselt ja sisult peaks Honda retro-elektriauto sarnanema 95% ulatuses tänavu Genfis näidatud ideeautole.

Kuigi tehnilise poole pealt on Honda seni kõike salajas hoidnud, öeldi Genfis Autocari ajakirjanikele, et oodata on “üle” saja hobujõu ja 300 Nm väänet. Paistab, et sõiduki vastu on ka huvi olemas: Suurbritannias on Honda e vastu näidanud huvi juba 6500 potentsiaalset klienti.

Honda e projektijuht Kohei Hitomi ütles, et mudeli tootmise üle toimus tegelikult firmasisene vaidlus ning otsustavaks faktoriks sai just ideeauto positiivne tagasiside. Hinna osas on Hitomi sõnul võetud eeskujuks Apple.

“Kui vaadata Apple’i tooteid, siis need pole odavad, kuid kõik tahavad neid just lisaväärtuse pärast,” ütles Hitomi. “Usume, et see on sama ka elektriautoga.”

Arvesse tuleb siiski võtta, et elektriauto sõiduulatus peaks meile teadaoleva info kohaselt jääma vaid 200 kilomeetri juurde, mistõttu võib “Apple-hind” muuta Honda e küll esteetiliselt ilusaks, kuid linnapildis haruldaseks mudeliks.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.