Honda Type R-i mudelid jätkavad ka elektriautoajastul ning uus sportauto on tulemas

Foto: Honda

Uus Honda Civic Type R on hetkel ainuke elektrifitseerimata auto Jaapani autotootja Euroopa mudelivalikus – kõik teised sõidukid on kas hübriidid või täiesti elektrilised. Kuid elektrilistena jätkavad ka Honda kõige sportlikumad mudelid, vahendab Autocar.

Tänavu täitub Hondal 75 aastat, mis puhul on oodata ka potentsiaalset sportauto S2000 järglast uudse tehnoloogiaga. Honda S2000 nägi ilmavalgust just Honda 50 aasta juubeliks, seega 75. sünnipäev oleks hea hetk näidata margi sportlike autode tulevikku.

Intervjuus Autocariga sõnas Honda Euroopa asepresident Tom Gardner, et ka tulevikus on margi olulisemad märksõnad “edasijõudnud” ja “sportlik” ning arendusmeeskondadega nähakse vaeva, et ka tulevikumudelid näitaks seda.

“Me armastame sportautot ja me oleme väga tänulikud tugeva positiivse reaktsiooni eest viimase Civic Type R-i suhtes. Nõudlus auto järele on suur ja auto sportlikkus on klientide poolt väga hinnatud,” lisas Gardner.

Kuigi intervjuus asepresident nii kaugele ei läinud, et oleks kinnitanud uue sportauto ilmumise täpse kuupäeva, vihjas ta siiski S2000 ajaloole: “Jälgige meie uudiseid, tänavu täitub Hondal 75 aastat. Me tutvustasime S2000-t, kui täitus 50 aastat, kes teab …”

Samuti pole selge, kas S2000 stiilis saabuv sportauto saaks hakkama hübriidajamiga või oleks puhtalt elektriline. Ainuke alternatiiv, mis võib aset leida väiksema, elektrifitseeritud sportauto asemel, oleks superauto NSX elektriline versioon, millest on omajagu kõlakaid kostnud.

Autocar lisas, et üks Honda tippinsener, Hideki Kakinuma, on neile kommenteerinud, et “ilma Type R-ita pole Hondat”. See viitab, et sportlikud mudelid ja potentsiaalsed sportautod on kindlasti plaanis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.