Uudis

In memoriam Karl-Erik Idasaar

Karl-Erik Idasaar (31.07.1997-12.10.2021)

12. oktoobril lahkus traagilise õnnetuse tagajärjel Geeniuse noor ajakirjanik ja fotograaf Karl-Erik Idasaar.

Eesti autoajakirjanike ja -fotograafide seltskond ei ole väga suur ja enamik meist on selle ala peale lihtsalt kuidagi sattunud. Karl-Erik ütles mulle esimesel kohtumisel, et tema unistus on alati olnud saada autoajakirjanikuks. Oli näha, et kõik sammud, mis ta tegi, kandsid seda ühte eesmärki.

Põhiliseks väljundiks oli alguses tema oma õhinapõhine portaal Autoportree, kuhu ta otsis erilisi hobiautosid, mida pildistada ja millest kirjutada. Samal ajal oli käsil ajakirjanduse kõrghariduse omandamine TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudist, kaastööd Autolehele ja erinevatele portaalidele, lisaks autode pildistamine hobi ja elukutsena.

Ka Geeniuses pidi ta alguses täitma täiesti teisi ülesandeid teadmisega, et kohe kui tekib võimalus, saab temast kaasautori asemel täiskohaga autoportaali toimetaja. See tähendas, et proovisõite ja pildistamisi oli ta valmis tegema kas või öösel või nädalavahetusel — peaasi, et saaks tegeleda sellega, mis teda õnnelikuks tegi.

Tema olemust iseloomustab hästi päev, kui meil oli proovisõiduautoks Bentley Continental GT. Kuna aega oli antud vaid üks öö, siis otsustas Karl-Erik sõita päikesetõusuga võidu Tallinnast Pärnusse. Ta ei pidanud sellest autost kirjutama, pildid olid tal aga juba tehtud. Ent võimalust, et on selline auto ja ainult üks öö, ei saanud ta kasutamata jätta. Eesmärk oli lihtsalt sõitu, autot ja elu nautida. Magada jõuab alati ka hiljem.

Karl-Eriku näol kaotasime väga hea ja abivalmi autoajakirjaniku, fotograafi ja kolleegi. Aga ennekõike ka sõbra ja lihtsalt väga hea südamega inimese.

Sügav kaastunne perele ja sõpradele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.