Uudis

Infograafika: vaata, kui palju on Eestis tõusnud diiselmootoriga autode arv ja diislikütuse müük

Volkswagen Passat on kõige populaarsem kasutatud auto ning enamjaolt just diiselmootoriga. Foto: Thomas Doerfer, Wikipedia

Kuigi uute autode müügis on bensiinimootoriga autod teistelt liikidelt kaugele eest ära läinud ja paar viimast aastat on kestnud ka “diislipaanika”, mis peaks seda kütuseliiki kõvasti rappima, siis kummalisel kombel näitab diislikütuse jaemüük pigem kasvu ja bensiin langust.

Küsisime maanteeametilt kolme viimase aasta esmaselt registreeritud autode (uued ja kasutatud) numbrid kütuseliikide lõikes ning Eesti vedelkütusevaru agentuuri numbrid tanklate jaemüügi kohta. Kandsime numbrid graafikusse ning selgub, et diiselmootoriga sõiduautode arv ei ole mitte kahanemas, vaid kasvamas ning seda kasutatud sõidukite tõttu.

Diisel tõuseb, bensiin kukub

Ka kütuseliikide mõttes on diislikütus aina tõusnud, aga bensiin vähenenud. Viimase puhul võib seda seostada muidugi ka hübriidmootoriga autode tuleku ning uute autode suure osakaaluga. Viimased peaks, linnamaasturite populaarsusest olenemata, võtma keskmiselt vähem kütust, kui vanemad autod.

Diislikütuse jaemüügi suur üldnumber tuleneb muidugi sellest, et tavatanklates käivad ka raskeveokid ja tarbesõidukid. Samas on logistikafirmade juhid ja ka valitsuse liikmed rääkinud diislikütuse aktsiisi langetamise vajalikkusest, kuna kogu kütusemaksuraha liigub juba praegu Lätti. Nende numbrite järgi ei oskaks seda kahtlustada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.