Uudis

Infoks: Maanteeameti teenused eriolukorra ajal

Maanteeameti sõidueksami auto.Foto: Ronald Liive

Maanteeamet ütleb, et e-teeninduse kasutatavus on eriolukorra ajal märkimisväärselt suurenenud.

E-teeninduses saab vahetada juhiluba, osta ja müüa sõidukeid ning dokumendid tellida postiga koju. Teenuseid, mida e-teeninduses ei pakuta, osutatakse osaliselt e-kirja teel.

Kuna enamikke teenuseid on võimalik inimkontakti vabalt (e-teeninduses või e-kirja teel) osutada, siis viiruse leviku tõkestamiseks on piiratud teenuste osutamist teenindusbüroodes. Maanteeameti Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi büroodes osutatakse broneeringu alusel ülivajalikke ja edasilükkamatuid teenuseid, näiteks kutseliste juhtide dokumentide väljastamine, alarmsõiduki ja põllumajandustehnika registreerimine, ravimite või toidukaupade veoks ettenähtud sõiduki registreerimine jms.

Juhiloa eksamid on peatatud

Teooria- ja sõidueksameid järgmise kahe nädala jooksul vastu ei võeta. Pärast eriolukorra lõppu võetakse isikuga, kelle eksam ära jäi, ühendust ja talle pakutakse uus eksamiaeg riigilõivu vabalt. Nende eksamiaegu, kes on end eksamitele registreerinud läbi autokooli, muudetakse koostöös autokooliga. Maanteeamet avab uued eksamigraafikud, kui eriolukord on lõppenud.

Maanteeametile tulnud küsimused ja vastused eriolukorras teenuste osutamise kohta on koondatud siia.

Maanteeamet töötab selle nimel, et veelgi laiendada kontaktivabalt osutavate teenuste valikut ja annab jooksvalt oma kodulehel teada edasistest tegevustest. Kõige parem on püsida kodus!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.