Uudis

Inglismaa üks kalleimaid auto registreerimisnumbreid on hullumeelse hinnaga müügis

Inglismaal on väga populaarne spetsiaalsete registreerimisnumbrite ostmine ja müümine. 2016. aastal ületas numbriäri 100 miljoni naela piiri.

Erinevad tähe ja numbrikombinatsioonid moodustavad kas otseseid või kaudseid vihjeid auto margile, omanikule või muule tähendusele.

Kalleim Inglismaa autode registreerimisega tegeleva ameti oksjonil müüdud number oli 2014. aastal omaniku vahetanud “25 0” ja läks loomulikult Ferrari 250 GT SWB külge. Numbri eest maksti 592 000 eurot.

Hullumeelne summa

Drivetribe vahendab, et nüüd on taas müügis üks teine väga ihaldatud number “FI”, mis on ilmselgelt on mõeldud tähistama F1’te. Samas, kui kellegi nimi on näiteks Filmore Inglestone, siis sobib ka talle.

Numbri omanik on tuntud autode tuunimise ettevõtte omanik Afzal Kahn, kes ostis selle 2008. aastal 440 000 naela ehk 502 000 euro eest. Väidetavalt on sellele olnud ka 6 miljoni naela suurune pakkumine ja avalikult on Kahn seda varem müügiks pakkunud 10 miljoni naela eest.

Seekord on hinnaks lausa 12 miljonit naela ehk 13,7 miljonit eurot. Mis põhjustel Kahn nii hullumeelset hinda küsib ja kas keegi ka huvitatud võib olla, ei ole hetkel teada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.