Uudis

Inimestes tekitavad segadust uued teemärgised. Millega on tegu?

Kuidas sellised saared lumekoristusele mõjuvad, saab kevadel hinnata.Foto: kuvatõmmis videost

Saime lugejalt video, kus on näha, et Jõgevamaale Kaareperesse on tekkinud tee äärde huvitavad konstruktsioonid. Uurisime asja maanteeametist ja selgus, et sellekohane uudis on eelmisel nädalal täiesti nende veebilehel ka olemas.

Maanteeamet alustas 2. detsembril Kaareperes ja Väike-Maarjas asula algust tähistavate liiklusmärkide pilootprojektiga.

Asula alguse märgile tõmbab tähelepanu valge värav.Foto: kaader videost

Täpsemalt on tegemist asula alguste tähistega, mis rajatakse asulat läbivale maanteele. Sellega parandatakse liikluskorralduslike asulaväravate, kummisaarte ja täiendavate liiklusmärkide ning teekattemärgistusega asula sissesõidu märgistust.

Ainult märgist sageli ei piisa

Ekspertide hinnangul on sageli probleemiks olukord, kus asulasse sisenedes annab sellest märku vaid asula algust tähistav või kiirust piirav märk.

Kui liikluskeskkond märgatavalt ei muutu, on ka liikleja vähem valmis enda liikluskäitumist, eelkõige kiirust, nõuetele vastavaks kohandama. Tulemuseks on tihti olukord, kus mõnda aega peale asulasse sisenemist ei taga sõidukite liiklemiskiirused piisaval tasemel ohutust.

“Õigesti kujundatud liikluskeskkond suunab liiklejaid ohutul viisil käituma,” lausus projekteerimisnõuete ja liikluskorralduse arendustalituse ekspert Erik Vahemäe.

Projekti eesmärk on asulaid läbivate riigiteede liikluskeskkonna ohutumaks muutmine ning sobilike liikluse rahustamismeetmete katsetamine asula algustes.

Järgmisel aastal saab tulemusi juba analüüsida

Pilootprojekt viiakse ellu etapiviisiliselt. Esmalt rajatakse üks ning 2020. aasta suveks teine asula pool. Selline lahendus võimaldab täiendavate kiiruste mõõtmise näol saada parema ülevaate liiklejatele käitumist mõjutavatest teguritest.

Käesoleva aasta suvel viidi läbi kiiruste mõõtmised, mille abil on võimalik hinnata kasutatavate meetmete mõju.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.