Uudis

Inspektsioon: Eesti automüüjate teadlikkus eCall-süsteemi kohta on nadi

Foto: Elmo Riig, Sakala / Scanpix Baltics

Möödunud aasta lõpus andmekaitse inspektsiooni poolt läbiviidud eCall automaatse hädaabikõnesüsteemi seire tulemuste põhjal on automüüjate teadmised selle toimimise kohta vähesed, selgus kaheksa automüüja vastuste kokkuvõttest.

Uue nõudmisena peavad kõik M ja N kategooria sõidukimudelid, mis on saanud tüübikinnituse alates 2018. aasta 31. märtsist, omama hädaabinumbril 112 põhinevat eCall-süsteemi, mis helsitab automaatselt häirekeskusesse, kui on toimunud avarii.

„Teadlikkus eCall-süsteemi toimimise kohta oli vähene või täielikult puudulik,“ resümeeris omaalgatuslikult läbiviidud eCall süsteemi seire tulemusi inspektsiooni andmeturbeinspektor Ain Kivistik, kelle sõnul on ülimalt oluline, et nii automüüjad kui sõidukijuhid oleks informeeritud, kuidas ja milliseid andmeid sõiduk eCall süsteemis töötleb ning kas ja kellele edastab.

Inspektsioon tõi välja, et kui kogutavaid andmeid on võimalik juhiga siduda ehk isikustada, on tegemist isikuandmete töötlemisega ning sellisele andmetöötlusele kohalduvad isikuandmete kaitse üldmääruse nõuded.

Inspektsioon soovitas automüüjatele eCalliga seonduv andmetöötlus ja info edastamine üle vaadata ning viia kasutusjuhend koostöös tootjaga vastavusse Euroopa Liidu nõuetega. Näiteks peab vastav andmekaitsealane info olema sõiduki kasutusjuhendis kättesaadav.

AKI seiras autmüüjaid Reval Auto Esindused OÜ, Aktsiaselts VIKING MOTORS, Aktsiaselts Topauto, Amserv Grupi AS, Aktsiaselts Auto 100, Veho Eesti Aktsiaselts ja Catwees ja ABC Motors AS.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.