Internetis levib automüügi petuskeem ning vähemalt üks eestlane on ka juba rahast ilma jäänud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Facebookis jagatakse informatsiooni rahvusvaheliselt tegutseva firma kohta, mis suure tõenäosusega on petuskeem.

Ettevõte, mis kasutab erinevas variatsioonis nimesid nagu Gralynmotors, Gralynauto, Gralyn Automotosport ja Gralyn Ltd. baseerub UK-s aga väidetavalt on sellel laod Poolas, Saksamaal, Hollandis, Hispaanias ja teistes riikides.

Ahvatlev on see, et nende poolt reklaamitud autod on Eesti turuhindadest ligi 3 korda odavamad. Näiteks 2015. aasta diiselmootori ja väikse läbisõiduga BMW 420 Gran Coupe maksab nende lehel 13 000 eurot. Eestis on sellise auto hinnad üle 30 000 euro.

Müüjaga kontakti enam ei saa

Üks väidetav Eestist pärit ohver tellis omale 2016. aasta Renault Master kaubiku vaid 7100 euro eest, maksis raha ära ning jäi ootama auto kohale toomist. Peale seda pole enam õnnestunud ettevõttega ühendust saada. Internetist leitud teise kontakti pealt väideti, et rekka läks katki ja peagi jõuab, kuid pärast seda pole ka sealt rohkem kontakti saadud.

Kodulehel olev ettevõtte aadress on küll vale kuid Suurbritannia ettevõtjate portaalis on firma andmed siiski olemas. Nii Eesti kui Suurbritannia võimusid on võimalikust petuskeemist teavitatud.

Kui keegi veel on selle või mõne sarnase pakkumisega kokku puutunud, andke meile teada.

Seniks soovitame siiski lähtuda põhimõttest, et kui miski on liiga hea, et olla tõsis, siis see tavaliselt nii ongi.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.