Ironman Tallinn toob nädalavahetusel kaasa ajutisi liikluse ümberkorraldusi

Eeloleval nädalavahetusel, 5. ja 6. augustil toimub rahvusvaheline triatlonivõistlus Ironman Tallinn 2023, mis toob kaasa ajutisi liikluspiiranguid ja liikluskorralduse muudatusi nii Tallinnas kui Harjumaal. Tallinnas puudutavad ajutised muudatused eelkõige Haabersti linnaosa. Piiratakse nii parkimist kui autoliiklust.

Avalikuks liikluseks on laupäeval, 5. augustil ajavahemikul kella 6-17.30 ja pühapäeval, 6. augustil kella 8.30-16.30 suletud Paldiski maantee Astangu ja Tähetorni tänavate vaheline lõik. Paldiski maantee Haabersti viadukti ja Astangu tänava vaheline lõik suletakse 5. augustil juba alates kella 4 ja 6. augustil alates kella 7.30. Paldiski maantee Piibelehe tänava ja Haabersti viadukti vaheline lõik on suletud 5. augustil kell 7-17.30 ja 6. augustil kell 8.30-16.30. Lisaks on suletud kaardil märgitud Harjumaa teed.

Jooksudistants sulgeb 5. augustil alates kella 11.30 kuni südaööni Paldiski maantee ja Vabaõhumuuseumi tee, Paldiski maantee ja Mõisa tänava ning Mõisa tänava ja Vabaõhumuuseumi tee ristmikud. 6. augustil on samad ristmikud suletud kella 11.30 kuni 19.30. Samuti on võistluse ajal suletud Rocca al Mare kooli ja Randla tänava vaheline kergliiklustee.

Lisaks on reedest pühapäevani liiklusele suletud Pikaliiva tänav Paldiski maantee ja Keskküla tänava vahel ning Sõudebaasi tee. 

Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Radade ületuseks võistluse ajal tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid (võimalik lisaooteaeg kuni 30 minutit).

Ironman Tallinna korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele. Ürituse liiklust puudutavat informatsiooni saab numbril 5357 0800 (Tallinn) või 5377 3323 (Harjumaa). Telefonile vastatakse 31. juulist kuni 4. augustini kella 9-17, 5. augustil kella 6-17 ja 6. augustil kella 7.30-17. 

Rajakaardid ja liiklusskeemid leiab ka kodulehelt https://triatloniakadeemia.ee/ee/liiklus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.