Iveco uued raskeveokid tulevad ka elektri- ja vesinikajamiga

e-Way elektriline versioon.Iveco

Itaalia autotootja avaldas terve rea uusi raskeveokite mudeleid. Need lisavad valikusse ka mõned suisa eksootilised ajamid.

Uus S-Way on otsene järeltulija eelmisele edukale mudelile, kuid tutvustab uusi täiustatud funktsioone ja ohutustehnoloogiaid ning suurendab ka uue mootori efektiivsust. Kõige võimsam diiselmootor sai kergemad komponendid, selle võimsaim versioon suudab aga arendada kuni 580 hj ja 2800 Nm pöördemomenti.

Väiksem versioon on säästlikum, kuid tuleb ka kolmandiku võrra pikema vastupidavuse standardiga – 1,6 miljonit kilomeetrit. Samuti on valikus tõhustatud gaasiversioon. Samal ajal aitab GPS-ennustussüsteem ära tunda kurvid ja ringteed, kohandades vastavalt püsikiirusehoidja kiirust. Ökonoomne sõidurežiim on optimeeritud ja seda haldab kaugjuhtimise teel telemaatika.

Sisu nagu sõiduautol

Ajamite valikusse lisandus Iveco puhul esmakordselt aga elekter. E-way tuleb sõiduulatusega kuni 500 km. Sõiduki toiteallikaks on uuenduslik akusüsteem, mis koosneb üheksast 82 kWh akust, kokku 738 kWh. E-Way suudab laadida 80% aku mahutavusest 90 minutiga.

Elektriveokil on sisekujundusse lisatud kohandatav materjali- ja värvivalikuga armatuurlaud, samuti täisdigitaalne juhiala koos TFT näidikuplokiga, teabe- ja meelelahutussüsteem ja peeglita tahavaatekaamerad. Reguleerida saab ise ka sõiduauto-laadset juhtimisasendit. Autol on ka automaatselt rakenduv elektriline seisupidur.

Peeglikaamerad li´ubavad Iiveco sõnul kuni 1,5% kütust säästa. 10- või 12-tolline digitaalne näidikulaud annab juhile teavet sõiduki kohta, ekraan on konfigureeritav vastavalt juhi individuaalsetele eelistustele. Infosüsteemil on ka kõik moodsast sõiduautost tuttavad lisad.

Veokile lisati ka teise taseme juhiabisüsteem. Kiirteel sõitmise juhiabi Highway Assist aitab juhil hoida sõidukit sõiduraja keskel, tuvastades ja korrigeerides trajektoorist kõrvalekaldeid kaamera, aktiivse roolimise ja käed- roolist-eemal tuvastamise Capacitive Hands-off Detection abil. Adaptiivne püsikiirusehoidja Stop-Go tagab fikseeritud kiiruse säilitamise, hoides eesliikuva sõidukiga ohutut vahemaad. Samuti suudab sõiduk liiklusummikus automaatselt peatuda ja taaskäivituda.

Sellele lisanduv ohutuspakett lubab kasutada ka pimealast- ja kõrvalekaldumisest teada andvad süsteeme, mis kaitsevad läheduses olevaid haavatavaid liiklejaid, samuti juhi unisuse tuvastamist, nutikat kiirusabisüsteemi ja alkolukku. Iveco teatel on suur uuendus ettevõttele maksma läninud kokku miljard eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.