Uudis

Jaguar Land Rover alustas tehisintellekti alast koostööd elektroonikatootjaga NVIDIA

Jaguar Land Rover sõlmis tehisintellekti (AI) arendajaga NVIDIA mitmeaastase strateegilise koostöö lepingu, mille eesmärk on luua üheskoos isejuhtivate sõidukite tarbeks järgmise põlvkonna tehnilisi lahendusi ning pakkuda klientide AI-l põhinevaid teenuseid ja kogemusi.

Alates 2025. aastast ehitatakse kõik uued Jaguari ja Land Roveri sõidukid NVIDIA DRIVE tarkvaraplatvormile, mis võimaldab pakkuda laia valikut ohutussüsteeme, autonoomse sõidu funktsioone, parkimisabisid ja teisi juhiabisüsteeme. Reisijateruumis kasutatakse tehisintellekti juhi ja reisijate jälgimiseks ning sõidukiga toimuva paremaks visualiseerimiseks.

Lahendus põhineb laiapõhjalisel NVIDIA DRIVE Hyperionil, mille põhiosadeks on keskarvutid, tarkvara, ohutus-, turvalisus- ja võrgusüsteemid ning sõidukit ümbritsevad sensorid. DRIVE Orini näol on tegu süsteemi ajuga, mille najal töötab Jaguar Land Roveri operatsioonisüsteem, samas kui DRIVE Hyperion töötab kui närvisüsteem.

Jaguar Land Roveri tegevjuht Thierry Bollore, NVIDIA tegevjuht Jensen Huang

Jaguar Land Rover plaanib kasutusele võtta ka andmekeskused, mille juures on oluline roll AI-mudeleid treenival NVIDIA DGX-il ning NVIDIA Omniverse’i najale ehitatud DRIVE Sim tarkvaral, mis võimaldab reaalajas luua füüsikaseaduseid arvesse võtvaid täpseid simulatsioone.

Tänu tarkvaral põhinevatele lahendustele ning punktist punktini valideerimis- ja verifitseerimisarhitektuurile saab Jaguar Land Rover juhtmevabade uuenduste abil tuua klientideni uusi autonoomseid ja poolautonoomseid sõidulahendusi – seda terve sõiduki eluea vältel.

“Jaguar Land Roverist saab kõige valivamate klientide jaoks kõige ihaldatumate luksussõidukite ja -teenuste looja. Pikaajaline strateegiline koostöö NVIDIAga avab meie tulevaste sõidukite jaoks uued võimalused, samas kui meie äri on kasvamas ülemaailmseks digitaalseks teenäitajaks,” ütles Jaguar Land Rover tegevjuht Thierry Bolloré.

“Järgmise põlvkonna sõidukid muudavad autotööstuse üheks kõige suuremaks ja kõige arenenumaks tehnoloogiavaldkonnaks. Tarkvaralahendustel põhinevad ja ümberprogrammeeritavad autopargid pakuvad terve sõiduki eluea vältel uusi funktsioone ja teenuseid,” ütles NVIDIA asutaja ja tegevjuht Jensen Huang.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.