Uudis

Jaguari väiksem linnamaastur E-Pace sai pistikhübriidi

Jaguar tõi välja uhiuue E-Pace’i, millel on uuendatud välis- ja sisekujundus, uus info- ja meelelahutussüsteem Pivi Pro, uhiuus sõidukiarhitektuur ning valik uusi mootoreid, pistikhübriid nende hulgas.

E-Pace’i uhiuus platvorm Premium Transverse Architecture on kohandatud nii, et see toimiks ka elektriliste jõuülekannetega. Uusim neist on on kolmesilindriline pistikhübriid P300e, valikus on veel neljasilindrilised Ingeniumi diiselmootorid ja bensiinimootorid, mis on kombineeritud kerghübriidtehnoloogiaga (MHEV).

Võimsusvahemikud on 163–204 hj diisel- ja 160–300 hj bensiinimootoritel ning 309 hj pistikhübriidil, mis on tootevaliku võimsaim jõuülekanne.

Kuni 55 km elektrijõul

P300 pistikhübriidil on 200 hj kolmesilindriline Ingeniumi bensiinimootor ja tagateljele paigaldatud 109 hj (80 kW) elektrimootor. Kompaktne elektrimootor töötab 15 kWh liitiumioonakuga, mis on pakiruumi põranda all. Täislaetuna saab maasturiga ainult elektrienergial sõita kuni 55 km.

Poolhübriidtehnoloogia on ühendatud nii kolmesilindrilise bensiini- kui ka neljasilindriliste bensiini- ja diiselmootoritega, kasutades pidurdamisel tavaliselt kaotsiminevat energiat. See energia salvestatakse 48 V liitiumioonakule. Hiljem kasutatakse seda energiat kiirendamisel, et tagada sujuvam käivitamine ja peatumine.

Uus nelikveo süsteem

Enamikul valikutel on Jaguari nelikvedu. E-Pace’i nelikvedu on kombineeritud teise põlvkonna standardse jõuülekandega, mis jaotab pöördemomendi automaatselt esi- ja tagaratastele ning tagab alati parima haarduvuse.

Esimest korda on standardne jõuülekanne ühendatud esisilla jõuülekandeseadega Driveline Disconnect. Kui auto sõidab püsivalt sama kiirusega, lahutab süsteem nelikveo ja suunab pöördemomendi ainult esiratastele, mis vähendab kütusekulu.

Täpselt nagu standardne jõuülekanne, jaotab ka intelligentse jõuülekande nelikveosüsteem pöördemomendi esi- ja tagateljele. Kaks sõltumatut, elektrooniliselt juhitavat tagatelje ühendust jaotavad mootori pöördemomendi tagaratastele, andes kuni 100% pöördemomenti tagarattale juba 100 millisekundiga.

Ekraanil on oma aku

Info- ja meelelahutussüsteemil Pivi Pro on 11,4-tolline kumera klaasiga HD-puuteekraan, mis on kolm korda eredam ja 48% suurem kui eelmine ekraan. Lihtsustatud menüü võimaldab juhil avakuvalt ligi 90% igapäevase vajaliku sisuni jõuda kahe või vähema puudutusega.

Veendumaks, et süsteem on alati töövalmis, on Pivi Pro varustatud eraldi akuga ja tänu sellele aktiveeritakse navigeerimine kohe, kui juht on autosse istunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.