Uudis

Järele proovitud: Eestis saab nüüd ühes tanklaketis kütuse eest äpiga maksta

Tallinna Põhja puiestee Neste tankla, kus me käisime telefoniga bensiini eest maksmas.Foto: Martin Mets

Neste tõi Eestis esimesena välja võimaluse tanklas kütuse eest äpiga maksta. Me proovisime järele, kuidas see käib ja kas see on kuidagi kasulik ja mugav ka või lihtsalt jälle üks äpp, mis lahendab pseudoprobleemi?

Testimiseks sõitsime Tallinnas Põhja puiesteel olevasse tanklasse ja tõmbasime alla Neste äpi, mis on saadaval nii Androidile kui ka iOSile. Äppi saab kasutada kõikides Neste tanklates Eestis.

Kõigepealt on vaja luua Neste konto ja seejärel äppi lisada enda krediitkaart. See kõik on lihtne.

Nüüd sõitsin tanklasse pumba juurde ja vajutasin nuppu, et soovin tankida. Seejärel valisin õige pumba ja maksimaalse summa, mille eest tankida.

Tankimise protseduur nägi välja selline.

See oli nüüd koht, kus asjad läksid natukene segaseks. Millal on see hetk, kui ka tankuri endale auto paaki suunama pean?

Kaks korda tegin valesti ja ma täpselt ei saanudki aru, mida. Ilmselt võtsin tankuri liiga vara kätte? Igaljuhul käskis äpp mul voolik tagasi automaadi külge panna.

Kolmandal katsel aga oli õnn minu poolel ja tankimine õnnestus. Panin tankuri tagasi, võtsin uuesti kätte, lükkasin autosse, tankisin, panin selle tagasi ja äpp teatas, et tankimine on lõpetatud ja näitas mulle arvet. Sõitsin minema.

Maksmine õnnestus!

Kas see oli nüüd mugavam?

Esimese korra kohta see nüüd ülimalt mugav ja sujuv polnud, teisel korral ilmselt läheks kiiremini ja oleksin targem.

Üldiselt mulle need tankimisautomaadid ei meeldi ja sellega võrreldes on äpp mugavam küll. Külma ilmaga on natukene ebamugav telefoniga mässata, samal ajal kui tuleb ka tankida, aga see oli ka mu enda viga, et ma mõlemat koos teha üritasin.

Ideaalis saaks teha nii, et ma ei pea telefoni üldse väljaspool autot kasutama ja teen toimingud enne autost lahkumist ära, mida ma praegu ei teinud. Järgmine kord ma juba nii teeks. Ja see on mugavam kui automaadiga mässata või mõnes teises tanklas veel tanklapoodi sisse minna ja mõni üldse mitte tervislik limonaad või kabanoss kaasa haarata.

Kokkuvõttes: teisel korral, kui ma täpselt tean, mida teha, on see kindlasti mugavam kui ükskõik milline muu maksmislahendus siiani.

Mis on puudu ja mis on olemas?

Suurim mure Neste püsiklientidele on ilmselt see, et hetkel pole sellega seotud erinevad soodustused. Need aga peaksid lähiajal lisanduma, sest äpp on alles avalikul testimisel. Igaüks saab seda proovida.

Äpiga saab leida ka lähima tankla ja see oskab sind sinna juhata. Hea on see, et juba praegu saab seda lisaks Eestile kasutada ka Soome jaamade leidmiseks ja seal tankimiseks. Tulevikus lisanduvad nimekirja ka Läti ja Leedu tanklad, lubab firma.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.