Uudis

Järgmisel aastal lisandub 20 km neljarealisi maanteid, aga millal ja kuhu?

Valitsus kinnitas järgmise aasta eelarve, millega jätkuvad ka raudteede ja maanteede ehitustööd. Lõpuni jõuab Võõbu-Mäo teelõigu neljarajaliseks ehitamine, mis on viimane lõik Kose ja Mäo vahelisest 40 kilomeetrisest uuest maanteest, uutest neljarajalistest maanteedest alustatakse ehitustöid Pärnu-Uulu teelõiguga.

Järgmisel aastal jätkub Tartu linnas Riia maantee eritasandilise ristmiku rajamine, et muuta seni üks ohtlikumaid ringristmikke turvaliseks ning ka Kärevere-Kardla lõigu ning Kanama-Valingu ehitus.

7 miljonit eurot lisaraha saab kohalike omavalitsuste teede juhtumipõhine investeeringutoetus. “Kohalikel omavalitsustel on teelõike, mis suurema liiklussageduse tõttu vajavad enam tähelepanu, kuid teede remondiks võivad jääda nende käed liiga lühikeseks. Toetusega saavad omavalitsused korrastada neid teid, mis muidu ootaksid teadmata tulevikku,” sõnas majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Raudteede elektrifitseerimine

Transpordi rohelisemaks muutmiseks ja kliimaeesmärkide täitmiseks algab uuel aastal olemasoleva raudtee elektrifitseerimine, et 2024. aasta lõpus saaks sõita elektrirongiga kõikidesse suurematesse jaamadesse. Eesti Raudtee alustab 2022. aastal Turba-Risti raudtee ehitusega ning tegevustega, et võimaldada Keilaga tihedamat rongigraafikut.

2022 suuremad transpordiameti ehitusobjektid:

· Tallinn-Tartu maantee Võõbu-Mäo 2+2 tee, lõigu pikkus 16 km, maksumus 58,7 milj eurot, valmis november 2022;

· Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 tee, lõigu pikkus 4,4 km, maksumus 15,1 milj eurot, valmis september 2022;

· Jätkuvad Tallinna ringtee Kanama-Valingu 2+2 tee ehitus maksumusega 26,5 milj eurot ja Tartu ümbersõidu Riia eritasandilise ristmiku ehitus maksumusega 25,6 milj eurot (objektid valmis kevad 2023);

· Algab Tallinn-Pärnu-Ikla maantee Pärnu-Uulu 2+2 tee ehitus, valmis 2024, maksumus kokku 46 milj eurot;

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.