Uudis

Järgmisest Audi R8st võib saada elektriline superauto

Audi plaanib R8 superautost ära kaotada sisepõlemismootori ja asendada see elektrilise jõuallikaga, vahendab Autocar.

2006. aastal paiskas Audi müüki tõelise keskmootoriga superauto, missai algselt V8 ja hiljem ka V10 vabalthingavad mootorid. 2015. aastal ilmus praegune teine R8 põlvkond pakkudes esimest korda ka tagaveolist varianti.

Oluliseks erinevuseks kahe erineva R8 mudeli vahel oli manuaalkasti puudumine uuel generatsioonil. Kuna suurte mootoritega ühendatud manuaalkastid hakkavad tänapäeva võimsates autodes ära kaduma, jäi automaailm eelmise R8 kiidetud manuaalkasti tagaigatsema.

Esimse generatsiooni Audi R8 manuaalkast

Kui mõne aasta pärast jõuab kätte kolmas R8 põlvkond võib Audi astuda veel suurema sammu ja eemaldada sisepõlemismootor täielikult. Asemele tuleks elektrimootor või -mootorid, pakkudes elektrilist superautot.

Audi R8 elektrifitseerimine on osa plaanist viia mark elektrisõidukite mudelivalikuga automaailma eesotsa, plaanides müüa 800 000 elektriautot 2025. aastaks.

Disaini inspiratsiooniks võib suure tõenäosusega saada Pebble Beach’il avaldatud Audi PB18, mis oli elektriline superauto kontsept. Autocari vältel võib 2022. aastaks ilmuval uuel R8-l olla umbes 1 000 hj ja quattro nelikvedu kiirendaks auto sajani vaid kahe sekundiga.

Audi esimene elektriauto e-Tron on peatselt ilmumas, millele järgneb Audi Sporti poolt arendatud e-Tron GT, mis on elektriline 4-kohaline sportkupee. Nii e-Tron GT, kui ka hiljem ilmuv uus R8 hakkavad jagama platvormi Porsche Taycani elektriautoga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.